Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital pohledem analytiků a makléřů Patrie: Důvody nedávného propadu a vyhlídky do budoucna

KIT digital pohledem analytiků a makléřů Patrie: Důvody nedávného propadu a vyhlídky do budoucna

27.3.2012 18:14
Autor: Redakce, Patria Online

Akcie KIT digital se v minulém týdnu staly poraženým pražské burzy, když ztratily skoro 30 procent hodnoty, přičemž k nasbírání 26% ztráty stačilo posledních pár hodin pátečního obchodování. Za první dva dny tohoto týdne však titul páteční ztráty koriguje – včera získal přes 6 procent, dnes potom zakončil s více než 3% zisky. Co stojí za touto obrovskou cenovou volatilitou a co se může dít dál?

Horskou dráhu na titulu spustila páteční odpolední várka nových zpráv společnosti. Firma uvedla, že Kaleil Isaza Tuzman se stane předsedou představenstva na plný úvazek a již nebude generálním ředitelem společnosti, tím se prozatím stane Barak Bar-Cohen, který byl dosud výkonným ředitelem. Isaza Tuzman za důvod svého kroku označil potřebu soustředit se na důležité dění v nedávno vytvořené divizi společnosti posuzující nabídky na fúze a akvizice.

 

Společnost dále uvedla, že Santo Politi, předseda výboru pro kompenzace a člen výboru pro fúze a akvizice společnosti, opustil představenstvo společnosti kvůli neshodám s dalšími členy ohledně aktivit společnosti. Rezignaci také oznámili Gavin Campion, Robin Smyth a Christopher Williams. Tato trojice prý však zůstala na svých vedoucích pozicích ve firmě a jejich odchod je podle zprávy součástí plánu nahradit část představenstva nezávislými členy.

„V případě akcií KIT digital se materializovalo riziko změny vedení. Nejistota kolem dalšího směrování společnosti nebo pozdržení zveřejnění dokumentu 10-K kvůli věcem okolo účtování goodwill a nehmotných aktiv souvisejících s loňskými akvizicemi přispěly k cenovému pádu titulu,“ vysvětlil Tomáš Tomčány, analytik Patria Finance v dnešním online rozhovoru na Patria.cz.

Investoři se v rozhovoru ptali také na vyhlídky společnosti do budoucna. „Domnívám se, že existuje více různých cest, kterými by se společnost mohla vydat. 1. Společnost by mohla skončit jako divize některé velké společnosti, 2. možný je vstup strategického investora, nebo 3. může být převzatá soukromým investorem. Na základě potenciálu trhu s IP videem se domnívám, že společnost je fundamentálně podhodnocena,“ odpověděl na dotazy Tomáš Tomčány s tím, že z modelového ocenění Patria Finance aktuálně vychází cílová cena zhruba 18 USD/akcii.

Analytik Patria Finance však zmínil i rizika do budoucna, která mohou růst znemožnit. „Převážná část (modelové) hodnoty vychází z očekáváného růstu trhu s IP videem v budoucnu. S tím také souvisí i rizika. Vysoký podíl goodwill na celkových aktivech přináší riziko, že společnost přeplatila na akvizicích. Rizikem také zůstává rostoucí konkurenční prostředí nebo vstup většího hráče na trh s IP videem. Neopominutelným je také technologické riziko, jelikož společnost nedisponuje žádnými vlastními technologiemi a spoléhá na licence od jiných společností,“ uvedl dnes Tomáš Tomčány na Patria.cz.

O silně rostoucí trh s IP videem navíc podle něho postupně začínají projevovat zájem větší hráči. „Proto si myslím, že převzetí by bylo pro společnost nejlepším řešením a to dříve, než na trh vstoupí velký hráč,“ uvedl analytik Patria Finance pokrývající akcie KIT digital.

A jak titul aktuálně hodnotí makléři? „Z pohledu ceny by bylo důležité, s jakou prémií by přebírající firma akcie KIT digital kupovala,“ dokreslil v online rozhovoru na Patria.cz výše nastíněný scénář Petr Žabža, senior makléř Patria Direct. Po případném oznámení úmyslu firmu převzít, by totiž podle Žabži cena akcií KIT digital velmi rychle dorovnala nabídkovou cenu a tam by pravděpodobně stagnovala. „Z pohledu technického procesu je důležité, jakou formou by převzetí proběhlo – zda výplatou v hotovosti, nebo výměnou za akcie přebírající společnosti,“ doplnil makléř.

Senior makléř Patria Direct Jan Korb navíc dnes v online rozhovoru označil akcie společnosti KIT digital za jeden ze tří titulů z hlavního trhu pražské burzy, které mají dle jeho názoru nejvyšší růstový potenciál pro letošní rok.

Kompletní přepis dnešního online rozhovoru s makléři a managementem Patria Direct a analytiky Patria Finance naleznete ZDE


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  •  
    27.3.2012 20:10

    Čím je cena níže,tím lepší a mohutnější růstový potenciál:)Ono už dlouho trvá ten optimismus doporučení jako nej růstová akcie.A zatím je to nej propadák:)
    ...
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
General Electric Co (12/16 Q4, Bef-mkt)
7:00Telia Co AB (12/16 Q4)
7:02SAP SE (12/16 Q4)
7:20Volvo AB (12/16 Q4)
7:30Daimler AG (12/16 Q4)
7:30Telefonaktiebolaget LM Ericsson (12/16 Q4)
12:30Honeywell International Inc (12/16 Q4)
13:00Moody's Corp (12/16 Q4)
13:58McDonald's Corp (12/16 Q4)