Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
AAA Auto zvýšila v listopadu prodej o 18 procent. Nejsilnější Slovensko, Rusko zatím pod plánem

AAA Auto zvýšila v listopadu prodej o 18 procent. Nejsilnější Slovensko, Rusko zatím pod plánem

05.12.2012 8:54, aktualizováno: 5.12. 9:19

Aktualizováno

Tuzemský prodejce ojetých automobilů AAA Auto v listopadu prodal 4 270 vozů, což je meziročně o 18 procent více. Na růstu se nejvíce podílel slovenský trh. Ve stejném měsíci loňského roku prodala skupina 3,617 aut. Celkové dosavadní prodejní výsledky za uplynulých 11 měsíců naznačují, že skupina s největší pravděpodobností dosáhne svého cíle prodat v letošním roce nejméně 50 tisíc vozů.

„Prodejní výsledky skupiny nejvíce táhl slovenský trh, který v listopadu meziročně narostl o 35,2 %. České prodeje byly vyšší o 10,6 %, což vzhledem k podmínkám na místním trhu považujeme za dobrý výsledek. Přestože naše výsledky v Rusku zaznamenaly oproti stejnému měsíci loňského roku růst o 43 %, stále částečně zaostávají za našimi velmi ambiciózními plány,“ uvedla generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová.

  11/2011 11/2012 Meziroč.
Česká republika 2 562 2 834 10,.6 %
Slovenská rep. 934 1 263 35,20%
Ruská federace 121 173 43,00%
Skupina 3 617 4 270 18,10%

 
„Co se týče dalšího růstu, jsme vzhledem k mnoha známkám možného ekonomického zpomalení ohledně odhadů na nejbližší tři až čtyři měsíce poměrně opatrní,“ dodala Topolová. Zároveň řekla, že věří v dobré prosincové výsledky, které pomohou překročit plánovaný počet 50 tisíc prodaných vozů v letošním roce.

aaaa
Stejně jako po většinu roku 2012, i v listopadu se na růstu prodejů skupiny AAA AUTO podílela vysoká penetrace finančních produktů, tedy prodej vozů na splátky, uvedla společnost. „Udržujeme úroveň penetrace finančních produktů na téměř 50 % v České republice a téměř 55 % na Slovensku,“ potvrdila Topolová. Skupina v současné době nabízí služby financování nákupu vozů od pěti partnerů v České republice a tří na Slovensku. 

Období od ledna do září zakončila skupina s čistým ziskem ve výši 15,8 mil. EUR, meziročně o 201,6 procenta vyšším. Tržby za prvních devět měsíců roku dosáhly celkem 252,6 mil. EUR, což představuje nárůst o 25,3 % proti stejnému období minulého roku. S tím koresponduje počet prodaných vozů od ledna do září, který vzrostl o 15,1 % na 39 tisíc. Ve čtvrtletním srovnání byl zisk dosažený ve třetím čtvrtletí tohoto roku nejlepším čtvrtletním výsledkem od poloviny roku 2007, kdy výkonnost hospodaření skupiny dosáhla svého vrcholu, uvedla společnost. „Náš odhad čistého zisku za rok 2012 se pohybuje okolo 20 milionů eur, což znamená, že se nám podaří již třetí rok po sobě čistý zisk meziročně zdvojnásobit."

Skupina AAA AUTO plánuje na rok 2013 otevření několika nových poboček v České i Slovenské republice. Otevření první slovenské pobočky Mototechny je plánováno na polovinu ledna 2013.

 
(Zdroj: AAA Auto)


Čtěte více:

AAA Auto otevřelo pobočku v Sokolově a slovenských Michalovcích a hodlá expandovat dál
26.09.2012 11:33
Provozovatel středoevropské sítě skupina autobazarů AAA Auto (20,01 CZ...
AAA Auto zvýšila za 9M12 prodeje o 15 %, letos chce prodat přes 50 tisíc aut
04.10.2012 8:46
Provozovatel středoevropské sítě skupina autobazarů AAA Auto uvedl, že...
AAA Auto (+8 %) za 9M12 s meziročně trojnásobným ziskem, český trh se v říjnu vrátil k růstu
01.11.2012 9:16
Provozovatel středoevropské sítě autobazarů AAA Auto dnes zveřejnil ne...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data