Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Ocelárna Evraz Vítkovice Steel v Ostravě pozastavila provoz (+komentář na NWR)

    Ocelárna Evraz Vítkovice Steel v Ostravě pozastavila provoz (+komentář na NWR)

    04.04.2013 10:27, aktualizováno: 4.4. 12:44
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Aktualizováno

    Ocelárna společnosti Evraz Vítkovice Steel (EVS) v Ostravě na měsíc zastavila provoz. Důvodem je nízká poptávka po výrobcích z oceli na evropském trhu a dostatečné předzásobení společnosti polotovary pro výrobu tlustých plechů. ČTK to dnes řekl mluvčí podniku Jaromír Krišica. Část zaměstnanců ocelárny, kteří nepracují na údržbě nebo na pracích pro jiné provozy, je doma s 60 procenty náhrady mzdy, nebo čerpá dovolenou. Propouštění se ve firmě neplánuje, ostatní provozy normálně fungují. 

    Ocelárna stála už tři měsíce na konci loňského roku a znovu se rozjela 3. ledna. Svůj provoz opět pozastavila 1. dubna. Jak dlouho bude stát, záleží na situaci na trhu. "V současnosti předpokládáme, že je výroba v ocelárně přerušena na měsíc duben," uvedl mluvčí.  Přerušení výroby se týká zhruba poloviny z 278 zaměstnanců ocelárny. Celkově EVS v současnosti zaměstnává 1114 lidí. 

    "Opětovné uzavření ocelárny Evraz není dobrou zprávou pro NWR. Evraz je významným zákazníkem ArcelorMittal Ostrava, která kupuje zhruba třetinu prodejů koksovatelného uhlí NWR," komentoval zprávu analytik Patria Direct Tomáš Sýkora.

    EVS je třetí největší českou hutní společností, vyrábí ocel a válcované produkty. Od roku 2005 je součástí ruské skupiny Evraz, což je přední ocelářská a těžařská společnost a producent vanadu, která kromě Ruska a ČR působí na Ukrajině, v USA, Kanadě, Itálii a Jižní Africe. Podíl ve společnosti vlastní ruský miliardář Roman Abramovič. 

    Krišica uvedl, že trhy s produkty z oceli v současné době stagnují a výrobci hledají nová odbytiště. Ostravští oceláři se tak v těchto dnech společně s italským výrobcem plechů Evraz Palini e Bertoli pod hlavičkou Evraz Europe prezentují na prestižním veletrhu Made in Steel v italském Miláně. "Jeho cílem je propojení světa výrobců, obchodníků a spotřebitelů železa a oceli," uvedl Krišica. Evraz Europe nabízí ze společného portfolia výrobků plechy, štětovnice a výpalky.

    (Zdroj: ČTK, Reuters)


    Čtěte více:

    České ocelárny kvůli drahé elektřině zavřou, varuje šéf Vítkovic Světlík (+komentář k NWR)
    12.11.2012 14:58
    Podniky začínají pociťovat vysoké ceny elektřiny a část z nich, včetně...
    Ocelárna Evraz Vítkovice Steel se má znovu rozjet 3. ledna (+komentář k NWR)
    20.12.2012 11:56
    Ocelárna společnosti Evraz Vítkovice Steel (EVS) v Ostravě, jejíž prov...
    ArcelorMittal a Evraz domluvily další dodávky železa. Produkce oceli v ČR celkově klesá
    12.02.2013 11:41
    Společnost Evraz Vítkovice Steel (EVS) se domluvila s druhou ostravsko...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů