Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf protikorupční policie Martinec po sporu s Bradáčovou rezignuje

Šéf protikorupční policie Martinec po sporu s Bradáčovou rezignuje

22.4.2013 14:14
Autor: Redakce, Patria Online

Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec rezignuje k 15. květnu na svou funkci. Z čela útvaru se rozhodl odejít kvůli sporu s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou, která věří, že na ni protikorupční policie připravovala kauzu. Martinec svůj odchod z funkce oznámil na mimořádném brífinku. Jeho kroku předcházelo vyjádření ministra vnitra Jana Kubiceho, že si neumí představit další vzájemnou spolupráci Martince a pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.

Martinec dnes před novináři kategoricky odmítl, že by protikorupční policie konstruovala případ nebo prodávala informace. Podle něj útvar za jeho vedení dosáhl velmi dobrých výsledků. Rezignuje proto, že chce vytvořit prostor, aby mohli policisté dále pokračovat v nastaveném trendu. Současný spor s Bradáčovou podle něj dehonestuje práci útvaru. Uvedl také, že další spolupráci s Bradáčovou si nedokáže představit. "Dva lidé si nemusí sednout, tak to bylo i v tomto případě," prohlásil.

Martinec svou rezignaci dnes oznámil za přítomnosti policejního prezidenta Martina Červíčka, který jeho rozhodnutí označil za "chlapské gesto". Červíček řekl, že Martinec svou rezignací povýšil zájem policie nad svůj osobní zájem. S odcházejícím šéfem protikorupční policie chce nadále spolupracovat, podle něj by měl nadále zastávat vedoucí pozici.

Policejní prezident se sporem Bradáčové a Martince zabývá od doby, kdy od Bradáčové dostal podnět k prověření stávající úrovně spolupráce Vrchního státního zastupitelství v Praze a protikorupční policie. Odhadl, že první výsledky prověřování by mohl znát zhruba za 14 dní.

(Zdroj: ČTK, Český rozhlas)


Váš názor
 •  
  22.4.2013 15:02

  Kalousek je spokojený, tak to je asi pěkná bitva. Teď ještě kdo krade pro lidi a kdo od lidí
  Homo
  •  
   22.4.2013 15:15

   "To máš za Vlastičku od Mirka, ty..." Pochopil, že by skončil jako Lessy, tak to položil sám. A kdo bude další? Že by Šlachta? :-)
   sgt.Mike
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data