Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Osobní výdaje v USA za březen nakonec pomalu, ale přece, rostly

Osobní výdaje v USA za březen nakonec pomalu, ale přece, rostly

29.04.2013 14:52, aktualizováno: 29.4. 15:24
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Osobní příjmy Američanů za březen stouply o 0,2 procenta, stejně rychle rostly také mzdy, disponibilní příjem a na druhé straně i osobní výdaje. Trh podle konsensu čekal růst příjmů o 0,4 procenta a stagnaci výdajů. Z tohoto pohledu jsou data smíšená, ovšem lehce převládá pozitivní dojem z výdajů. Pro finanční trhy by ovšem nemělo jít o příliš významný impuls, neboť data o maloobchodu, a dokonce spotřeba v rámci HDP za první kvartál, už jsou známy.

Příjmy v březnu zpomalily po 1,1procentním únorovém nárůstu. BEA ještě i pro březen odkazuje na negativní vliv urychlení výplat bonusů před koncem roku, které se promítlo do nižší úrovně mezd v prvních letošních měsících. Míra úspor zůstala na únorových 2,7 procenta, letos je zatím relativně stabilní a to značně pod úrovní z posledních pěti let.

Mírný růst výdajů táhlo utrácení za služby, kde došlo ke zvýšení o 0,7 procenta. Naproti tomu za zboží běžné spotřeby se utrácelo o 1,1 procenta méně a u zboží dlouhodobé spotřeby činil pokles 0,2 procenta. Zatímco u služeb je růst výdajů v rámci prvního kvartálu celkem stabilní, u zboží dochází k poklesu po relativně silném únoru.

V reálném vyjádření rostla spotřeba o 0,3 procenta. Za mírně vyšším růstem stojí pokles cen (deflátor PCE) o 0,1 procenta. Dostáváme zde podobný obrázek jako od indexu spotřebitelských cen: index táhly dolů hlavně levnější energie, zatímco jádrová složka indexu stagnovala. V meziročním srovnání je deflátor osobní spotřeby o 1 procento výš.


Váš názor
 • lhari
  29.04.2013 16:32

  Běžte do prdele všichni už ví jak to vy zmrdky manipulujete,už se na vás vaří voda svině
  ppd
  • Re: lhari
   29.04.2013 21:46

   typický názor typického českeho investora, který si chodí pro rady na Patrii - opravdu na světové úrovni. Pak se divme :o)
   xxx
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průměrná mzda, reálný růst, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y