Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Americké akciové trhy zahajují srpen růstem, S&P 500 nad úrovní 1700 b.

    Americké akciové trhy zahajují srpen růstem, S&P 500 nad úrovní 1700 b.

    01.08.2013 22:05
    Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

    Americké akciové trhy dnes rostly a opět rozšířily svá historická maxima. Index S&P 500 po růstu o 1,25 % překonal magickou 1700 b. hranici, Dow Jones Industrial Average získal 0,83 % a technologický NASDAQ zpevnil o 1,36 %. Trhy dnes podpořila především solidní makrodata, když čísla z Číny, Evropy i USA trhy příjemně překvapila.

    Procter & Gamble (81,54 USD, 1,54%) po reportování dobrých čísel rostl, pod tlakem byl naopak těžební gigant Exxon (92,71 USD, -1,11%) Mobil, kterého investoři potrestali za slabé výsledky. Společnost ve 2Q 2013 hospodařila se ziskem na akcii ve výši 1,55 USD, když analytici očekávali 1,89 USD. Dařilo se naopak rivalovi Exxonu, společnosti ConocoPhillips (66,11 USD, 1,93%), která v reakci na dobré výsledky a zvýšení odhadu celoroční produkce rostla.

    Prezentování výsledků, které překonaly odhady analytiků, podpořilo i největší americkou životní pojišťovnu MetLife.

    Těžař zlata Barrick (16,93 USD, -0,24%) Gold zakončil 2Q 2013 se ziskem na akcii 66c při konsensu 56c, při zachování výhledu pro produkci. Investory ale nepotěšilo snížení dividendy na 5c z 20c a akcie tak reagovaly poklesem.

    V pomalu končící americké výsledkové sezóně se zítra dočkáme čísel např. od energetické společnosti Chevron (126,03 USD, 0,11%) nebo od těžaře uhlí Alpha Natural Resources (5,41 USD, -0,64%).

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  
    09.08.2026
    8:35Víkendář: Nebojte se, Warsh ve skutečnosti nemá velení
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů