Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
10 výzev pro budoucí miliardáře

10 výzev pro budoucí miliardáře

04.06.2014 13:00
Autor: Michal Putna, Patria Online

Na světě existuje spousta překážek a limitů jejichž překonávání zásadním způsobem zkvalitňuje náš život. Firmy co dokáží vymyslet technologii, která umí daný problém vyřešit, se pak mohou těšit na pohádkové bohatství. Jaké jsou tedy aktuální překážky/problémy, jejichž vyřešením jde vydělat miliony? Přinášíme seznam deseti hlavních výzev pro budoucí miliardáře.

1) Bezdrátová energie

Podle Tonyho Fadella ze společnosti Apple je snaha o efektivnější využívání baterií nejen v mobilních zařízeních slepou uličkou. Výzvou je bezdrátový přenos energie a přeměna televizních a mobilních signálů na zdroj napájení - inženýři z University of Washington již na tomto projektu pracují.

2) Internet v nepřístupných oblastech

Internetové připojení v oblastech, kde chybí základní infrastruktura je dnes zatím výjimkou. Společnost Google však přišla s nápadem – Project Loom, díky kterému by bylo možné pokrýt datovým signálem i špatně dostupná území. Google plánuje vypustit do stratosféry balóny, které by měly vytvořit síť pokrývající přístupem k internetu území pod sebou.

3) Levné solární články

Využívání solární energie zažívá v poslední době boom. Otázkou však stále zůstává dostupnost a efektivita takto získávané energie. Výzvou je stále produkce levných solárních panelů, u kterých by bylo možné regulovat množství produkované energie.

4) Moderní zpracování uhlí

Uhlí je nejbohatším a nejsnáze dostupným nerostným zdrojem na Zemi. Navzdory tomu, že se v současné době ve velkém spaluje v elektrárnách, již existují postupy na jeho násobně efektivnější využití a případně také uskladnění.

5) Levné mezinárodní platby

Exekuce mezinárodního platebního příkazu, která by byla spolehlivá, probíhala v reálném čase a současně by nebyla zatížena vysokými poplatky je další výzvou, která může tomu, kdo ji vyřeší, přinést velkou finanční odměnu.

6) Pilulka na hubnutí

Výroba a prodej tabletky na hubnutí, která by měla prokazatelné účinky, by představovala zlatý důl pro každou farmaceutickou společnost. Navzdory mnoha již existujícím přípravkům na redukci hmotnosti zatím nebyl na trh uveden produkt, který by snížení hmotnosti opravdu garantoval. Příslibem v této oblasti může být vývoj léků z geneticky upraveného materiálu.

7) Levná produkce soli

Získávat sůl tradičním způsobem je velmi nákladné a náročné na čas. Propojení technologií na odsolování a výrobu elektrické energie ze Slunce pak představuje v této oblasti zajímavou možnost získání synergických efektů.

8) Predikce klimatických změn

Předpovídání velkých klimatických změn představuje kromě výzvy pro klimatology také velkou ziskovou příležitost pro firmy, které dokáží poskytovat relevantní a spolehlivé údaje o blížících se katastrofách (zemětřesení, povodně, hurikány, apod.)

9) Neprolomitelné heslo

Každý z nás používá každý den několik hesel, díky kterým se loguje do svého mailové účtu, elektronického bankovnictví, informačního systému, atd. Vytvoření hesla, které by odolalo útoku hackerů a dokázalo ochránit data svého uživatele by pak mělo cenu zlata.

10) Smrt

Touha po nesmrtelnosti je patrně nejstarším lidským přáním. V rámci společnosti Google však funguje již několik let vědecký tým, který se zabývá procesem omlazování buněk a zpomalováním procesu stárnutí.

 

Zdroj: World Observer


Čtěte více:

Na co si dát pozor při backtestování a optimalizaci obchodních systémů
04.06.2014 12:35
Obchodování prostřednictvím automatických obchodních systémů má velké ...
D. Marek: HDP v 1. čtvrtletí - Růst ekonomiky zrychluje na 2,5 procenta
04.06.2014 9:06
Zpřesněná data o HDP přináší dobré zprávy. Předběžný odhad uváděl, že ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data