Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Británie se chystá na možný odchod Řecka z eurozóny

Británie se chystá na možný odchod Řecka z eurozóny

09.02.2015 15:27
Autor: Redakce, Patria.cz

Británie se připravuje na možný odchod Řecka z eurozóny. Země se podle mluvčího britského premiéra Davida Camerona začala intenzivněji připravovat na to, jak odrazit nebezpečí šíření krize mezi finančními trhy. Cameron dnes kvůli tomu jednal s představiteli ministerstva financí a britské centrální banky, potvrdil také podle agentury Reuters jeho mluvčí.

"Vláda provedla pohotovostní plánování v rozsáhlé míře během roku 2012, kdy v eurozóně existoval mimořádný tlak týkající se Řecka. Vzhledem ke skutečnosti, že tu je nová řecká vláda... se domnívám, že je nyní ten správný čas (to znovu posoudit)", sdělil podle Reuters Cameronův mluvčí. Pokud jde o možné šíření nákazy na finančních trzích, je to něco, "před čím chceme být ostražití", prohlásil také.

Britský ministr financí George Osborne už v neděli řekl, že patová situace, ve které se nachází jednání mezi Řeckem a zbytkem eurozóny, zvyšuje nebezpečí pro britskou ekonomiku, a přípravy pohotovostních plánů probíhají intenzivněji.

Podle nejmenovaného představitele britského ministerstva financí si nikdo podle jeho názoru nemyslí, že Řecko skupinu zemí sdílejících euro opustí. Je ale podle něj správné, že se britští činitelé touto možností zabývají, řekl podle Reuters zdroj k dnešní schůzce Camerona s představiteli ministerstva a centrální banky. Odchod Řecka "by vytvořil opravdovou nestabilitu," prohlásil také tento zdroj.

Nová řecká vláda vedená levicovým premiérem Alexisem Tsiprasem usiluje o změnu podmínek mezinárodního záchranného programu. Mezinárodní věřitelé Řecka se ale k požadavkům Atén stavějí zdráhavě.

Zdroj: ČTK, RTRS


Čtěte více:

Od franku přes CEE region až po další hypotéční krizi?
09.02.2015 12:38
V menších evropských zemích a zejména v těch, které nepoužívají euro,...
T. Vlk: Řecko a Ukrajina - hlavní geopolitické události týdne (video)
09.02.2015 13:13
Vyjednávání o řeckém dluhu a rozhovory o příměří v rusko-ukrajinském k...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university