Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Dolar si na úvodu dne vybírá slabší chvilku

Technická analýza - Dolar si na úvodu dne vybírá slabší chvilku

12.03.2015 9:39
Autor: Jan Kovalovský, Patria Finance

EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad denním pivotem 1,0593 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI směřuje k pásmu překoupenosti s posilujícím eurem. Aktuálně při hodnotě 51. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také up-trend.

Preferovaný scénář: Konsolidace. Pohyb při úrovni 1,0593 EURUSD pravděpodobně ponechá měnový pár oscilovat v pásmu 1,0673 – 1,0593 EURUSD.

Alternativní scénář: SHORT pozice. Pohybem pod hladinu denního pivotu se můžeme dočkat posílení dolaru pod hladinu 1,0500 EURUSD.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,39, celkem 42 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,0799
R1 - 1,0673
Pivot - 1,0593
S1 - 1,0468
S2 - 1,0387

Forex 12.3.

Komentář: Dolar si v úvodu obchodování vybírá slabší chvilku po několikadenním silném posilování. Euro tak dostalo šanci korigovat ztráty. Z úrovně 1,0495 EURUSD dokázalo posílit o více jak 120 pipů. Preferovaný scénář očekává do odpoledních makrodat ze zámoří pohyb v pásmu mezi denním pivotem a první rezistencí. S dobrými výsledky amerického maloobchodu a trhu práce by se dolar mohl vrátit na scénu v plné síle.

Tabulka trendů

fxtab 

Pozn. Dlouhodobý trend - v řádech měsíců, střednědobý trend - v řádech týdnů, krátkodobý trend - v řádech dnů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.05.2025
15:22Fidelity International: Co mohou očekávat investoři do technologií?
10:05Víkendář: Cla a nedoceněné přínosy evropské měnové unie
30.05.2025
17:12Která země má nejvíce (čistých) zahraničních aktiv? A jak to souvisí s globálními (ne)rovnováhami?
17:02Trumpova celní politika opět zvedá volatilitu na akciovém trhu  
15:37Lee věří v další růst akcií, pozitivní je i Siegel
14:57ČNB: Český růst byl podpořen investicemi a exportem, výhled zhoršují cla
14:15Čeká nás akciový výprodej? Penzijní fondy se chystají vyvážit portfolia
14:01Trumpovy celní vrtochy už spálily firmám přes 34 miliard dolarů, spočetla agentura Reuters
12:22Perly týdne: TACO, umění vyjednávat a chvíle pro euro
11:54Philip Morris ČR vyplatí za loňský rok dividendu 1220 korun na akcii, stejnou jako loni
10:59Jan Bureš: HDP revidován vzhůru, rok 2025 již bude silný…
10:33Trumpova cla opět platí. A budou platit i zítra? Trhy na zprávy reagují tlumeně  
10:21Zpřesněný odhad HDP za první kvartál ukázal nejrychlejší růst ekonomiky za téměř 3 roky
9:09Rozbřesk: Trumpova cla: platí, neplatí a znovu platí
8:47Bessent: Obchodní rozhovory USA s Čínou váznou, měli by se zapojit prezidenti
8:46Odvolací soud obnovil Trumpova cla
8:44Ministerstvo financí navrhuje zrušit daňový strop 40 milionů, Trumpova cla znovu na scéně a futures jsou smíšené  
6:15Slavný index S&P 500 letos nestíhá. Má smysl začít kupovat akcie mimo USA?
29.05.2025
22:00Nvidia po výsledcích táhla trhy vzhůru  
18:23Nový inflačně - monetární režim a finanční síla obchodovaných firem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data