Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Tržby Pivovarů Lobkowicz vzrostly na 1,2 mld. CZK (+3,2 %)

    Tržby Pivovarů Lobkowicz vzrostly na 1,2 mld. CZK (+3,2 %)

    12.03.2015 9:37
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Tržby Pivovarů Lobkowicz vzrostly loni meziročně o 3,2 % na 1,195 miliardy korun. Z toho tržby z prodeje piva dosáhly 1,126 miliardy , o 4,7 procenta více než v předchozím roce. Vyplývá to z předběžných neauditovaných finančních výsledků, které dnes firma poskytla ČTK.

    Pivovarská skupina loni prodala 894.000 hektolitrů piva, o 4,7 procenta meziročně více. Nižší růst na tuzemském trhu ovlivnilo nepříznivé počasí v létě. Firma na něm utržila 887 milionů korun, což v porovnání s rokem 2013 představuje mírný nárůst o 1,1 procenta. Částka získaná za vývoz piva do zahraničí vzrostla více než o pětinu na 239 milionů . Podíl exportu na celkových tržbách skupiny díky tomu přesáhl 21 procent. Klíčovými exportními trhy v roce 2014 byly Slovensko, Německo a Polsko.

    "Rok 2014 byl velmi zajímavý a plný výzev pro celou skupinu, úspěšně jsme dokončili primární nabídku akcií na pražské burze a získali řadu nových akcionářů," uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Zdeněk Radil. Cena akcie skupiny podle něj dosáhla od uvedení na trh koncem května loňského roku do 10. března zhodnocení přesahující 16 procent. "I přes náročnost procesu IPO pro celou společnost jsme byli schopni řídit její běžný chod a v roce 2014 jsme zvýšili celkové tržby o 3,2 procenta na 1,2 miliardy korun," podotkl Radil.

    "Pro tento rok se soustředíme na on-trade segment a prioritou zůstává i export," popsal generální ředitel plány firmy pro letošní rok. Skupina chce také spustit vlastní nový koncept restaurací, který má kombinovat moderní gastronomii a širokou nabídku pivních značek. "Našim cílem je otevřít první takový podnik ještě před letošní sezónou," upřesnil Radil.

    Pivovary Lobkowicz patří mezi pět největších pivovarnických společností na českém trhu. Zahrnují sedm regionálních pivovarů, a to Protivín, Uherský Brod, Jihlava, Rychtář, Klášter, Vysoký Chlumec a Černá Hora.

    Nadpoloviční většinu akcií skupiny vlastnil koncem loňského roku prostřednictvím firmy Palace Capital podnikatel Martin Burda. Zhruba čtvrtinovým vlastníkem byl přes firmu Go solar finančník Gregorz Hóta. Firma koncem letošního května vstoupila na pražskou burzu. Přibližně pětinu akcií získali v rámci emise noví investoři. Předseda představenstva Zdeněk Radil měl v závěru roku tři procenta, podnikatelka Eva Kropová setinu procenta akcií.

    Zdroj: ČTK


    Čtěte více:

    Rozbřesk - bude česká koruna testovat připravenost ČNB?
    12.03.2015 9:20
    Česká koruna může v nejbližších dnech zkusit otestovat připravenost Č...
    V Česku Fernet, v Polsku daně, aneb co ovlivnilo výsledky Stock Spirits
    12.03.2015 8:55
    Výrobce alkoholických nápojů Stock Spirits dnes před otevřením trhu zv...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  
    09.08.2026
    8:35Víkendář: Nebojte se, Warsh ve skutečnosti nemá velení
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů