Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
IPO Recap - seznamka a POS systém vedly IPO v minulém týdnu

IPO Recap - seznamka a POS systém vedly IPO v minulém týdnu

24.11.2015 17:30
Autor: Pavel Petr, Patria Online

V minulém týdnu šlo na burzu hned šest společností. Z toho dvě poměrně hodně známé na to, že ještě nejsou na burze a už se o nich ví - jde o Square Inc. a Match Group Inc.

Největší výkon předvedl právě Square Inc., který se zabývá vývojem software pro POS (Point-of-Sale) systémy. Mimoto prodává samotný hardware na kterém třeba pak vyvinutý systém běží. Tento POS systém staví na jednoduchosti a provázanosti do skladových zásob, účetnictvím apod. spolu s velmi zdařilým vzhledem, který je jednoduché používat.

Akcie se začala obchodovat ve čtvrtek, rychle rostla až na svoje dosavadní maximum na 14,40 USD, tuto úroveň dlouho akcie neudržela a oslabila zpět k 12,5 dolaru. Zajímavý byl start druhého dne, kdy akcie otevřela skokově gapem výše okolo 13,6 USD. To bylo asi to nejzajímavější z krátkého vývoje ceny této akcie. Následně se cena uklidnila a jemně doklouzala na hladinu 12,12 USD. Podle tvaru a průběhu grafu by se na 12 dolarech mohla vyvinout hladina rezistence.

ipo-1
Data aktuální k včerejšímu závěru.

Match Group Inc. je druhou o trochu méně známou společnosti, která však vlastní zajímavou selekci značek a to v oblasti online seznamování. Match Group má více jak 25 značek online portálů.

Jednoznačně nejznámější je určitě Tinder nebo Match. Portál Tinder byl založen v roce 2012 a působí ve 196 zemích světa. Systém funguje tak, že se uživatelům zobrazují fotky lidí a oni mohou rozhodnout, zda se jim daný profil líbí. Pokud obě strany potvrdí že ano, tak pak si daní uživatelé mohou mezi sebou psát na chatovací části aplikace.

Match je tu s námi v anglofonním světě už od roku 1995 a funguje ve 25 zemích světa na pěti kontinentech v osmi jazycích. Portál se chlubí počty manželství, sňatků a setkání jako výsledek svého snažení.

Akcie se začala obchodovat také ve čtvrtek a cena firmy začala rychle růst k 16 USD do druhého dne, kde leží zatím aktuální maximum. Druhý den čekal akcii mírný propad, ale před závěrem rychle znovu posilovala.

Zdroj: Bloomberg, firemní data


Čtěte více:

Turci sestřelili Putinův bombardér
24.11.2015 15:29
Turecká armádní letadla dnes u hranice se Sýrií sestřelila ruský vojen...
Důvěra amerických spotřebitelů v listopadu nečekaně klesá
24.11.2015 16:13
Index spotřebitelské důvěry sestavovaný Conference Board v listopadu m...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.07.2025
14:16Firmě PepsiCo ve čtvrtletí klesl zisk o 59 procent, tržby se ale mírně zvýšily
13:40ČEZ a Rolls-Royce SMR začnou připravovat první modulární reaktor v Česku
13:17Blíží se další raketový růst? Co od výsledků Netflixu očekávat
11:55Eurostat: Inflace v EU v červnu zrychlila na 2,3 procenta, v ČR na 2,8 procenta
11:52Kryptotýden pokračuje: Trump chce z USA kryptoměnovou velmoc. Digitální dolar ale odmítá
11:04Trump zvyšuje tlak na Fed a zvedá hrozbu pro dolar. Včerejšek byl další test  
10:39TSMC: dvouciferný růst zisku pátý kvartál v řadě a silný výhled na třetí čtvrtletí
10:18Volvo předčilo očekávaní, v Americe mění strategii. Akcie poskočily o 10 %
9:12Rozbřesk: Jaké Trumpově celní sazbě čelí Česko? A proč je na tom Slovensko nejhůře?
8:53Trump se blíží dohodě s EU, Německo odmítlo rozpočet EU a Coca-Cola přejde na třtinový cukr  
6:16Jsou namístě mírnější odhady přínosů umělé inteligence?
16.07.2025
22:00Wall Street si přes Trumpovo zastrašování Powella připsala další zisky  
18:23Jsou americké akcie drahé, nebo jen nad svým valuačním standardem? To mohou být dvě rozdílné věci
16:55Evropská komise chce výrazně zvýšit sedmiletý rozpočet: z 1,2 na dva biliony eur
16:53Wall Street balancuje kolem včerejšího závěru po slušných datech, výsledcích a varování z technologického sektoru  
16:36Komerční banka, a.s.: Změna členů dozorčí rady KB k 16.7.2025
15:13Výsledky Bank of America: Bankám se daří těžit ze zvýšené volatility na trzích  
14:56Tradeři Goldman Sachs měli žně. Očekávání Wall Street banka nechala daleko za sebou
14:53Morgan Stanley překonala odhady, dařilo se obchodování s akciemi
13:19Naznačují americké indexy korekci?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Abbott Laboratories (06/25 Q2, Bef-mkt)
General Electric Co (06/25 Q2, Bef-mkt)
Novartis AG (06/25 Q2, Bef-mkt)
PepsiCo Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
US Bancorp (06/25 Q2, Bef-mkt)
6:30Nordea Bank Abp (06/25 Q2)
7:00ABB Ltd (06/25 Q2)
7:00EQT AB (03/25 Q1)
7:00Volvo Car AB (06/25 Q2)
7:20Volvo AB (06/25 Q2)
7:30Evolution AB (06/25 Q2)
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
22:00Interactive Brokers Group Inc (06/25 Q2)
22:01Netflix Inc (06/25 Q2)