Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha se dnes svezla na evropské zelené vlně, v minusu ale KB i ČEZ

Praha se dnes svezla na evropské zelené vlně, v minusu ale KB i ČEZ

15.12.2015 17:06
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Evropské trhy dnes těžily mimo jiné ze zotavení cen ropy a před zítřejším rozhodnutím Fedu o amerických sazbách mířily vzhůru i o více než 3 procenta. Pražská burza tento trend naplno nenapodobila, udržela se nicméně v zelených číslech. Nejobchodovanější tituly ČEZ a Komerční banka byly opět pod tlakem a zavřely na nejnižších denních hodnotách. Index PX ukončil úterní obchodování se ziskem 1,01 procenta na 928,99 bodu na mírně podprůměrném objemu obchodů 0,629 miliardy . Ostatní středoevropské trhy obchodovaly taktéž v zeleném - polský WIG přidal zhruba 0,8 procenta, rakouský ATX připisuje 3 procenta. Německý DAX přidává také 3 procenta a maďarský BUX se obchoduje se ziskem půl procenta.

Dnes ráno se objevily spekulace, že ministr financí chce z postu ředitele ČEZ sesadit Daniela Beneše, tuto zprávu však později sám Babiš odmítl s tím, že výměna generálního ředitele ČEZu Beneše podle něj "nyní není na stole". Nicméně podle ministra financí vedení ČEZ musí vysvětlit problémy, které vyvstaly kolem jaderné elektrárny Dukovany. Akcie elektrárenské společnosti ČEZ byly v úterý opět pod tlakem a držely se tak pod 430 za akcii. Titul uzavřel obchodování se ztrátou 0,42 procenta na 425 .

Akcie nováčka na pražské burzovní scéně, Kofoly, mírně rostly a uzavřely obchodování o 0,61 procenta výše na 495 , drží se nicméně stále pod emisní cenou 510 za akcii.

Návrh NWR, majitele OKD, která má po státu požadovat zhruba čtyři miliardy korun za to, že bude pokračovat v těžbě, na dnešním jednání nepodpořila ani jedna ze stran tripartity. Akcie NWR se i v úterý držely na 10 haléřích za akcii.

Tituly z finančního sektoru obchodovaly smíšeně. Komerční banka byla opět pod tlakem a prohlubovala ztráty pod 4800 za akcii a zavřela tak na objemu obchodů, který přesáhl 0,2 miliardy o 1,52 procenta níže na 4725 za akcii. Titul se i nadále drží pod psychologickou hranicí 5000 za akcii. Nejvíce růstový trend, který dnes provázel evropské trhy a bankovní sektor, následovaly akcie Erste Bank, ty dnes zaznamenaly největší procentní zisky a uzavřely o 4,29 procenta výše na 753,80 . V zelené skončily i akcie VIG, ty připsaly 1,30 procenta na 684,80 a drží se tak stále pod 700 za akcii.

Defenzivní tituly se svezly na evropské zelené vlně – Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ukončil obchodování se ziskem 0,55 procenta na 725 . Tabák uzavřel dnešní obchodní seanci o 1,18 procenta v plusu na 11990 .

Do 11. ledna 2016 bude společnost PPF vlastnit všechny akcie Cetinu. Akcie telekomunikace O2 uzavřely obchodování o 1,09 procenta výše na 250 . CETIN uzavřel se ztrátou 0,06 procenta na 172,40 .

Akcie Unipetrolu ukončily obchodování o 1,12 procenta výše na 162 . Mediální skupina CETV v úterý pokračovala v připisování zisků a zavřela o 0,74 procenta výše na 61 . Sázková kancelář Fortuna odepsala 0,25 procenta na 80,80 . Akcie Stock Spirits dnes připsaly více než půl procenta na 48,25 .


Čtěte více:

Americká inflace se zvedá na letošní nejvyšší hodnoty
15.12.2015 14:54
Index cen spotřebitelů v USA se za listopad meziměsíčně nezměnil, což ...
Čínský ďábel už Pradu nenosí
15.12.2015 16:10
Na italský luxusní dům Prada i ve třetím čtvrtletí doléhala slabší pop...
Nálada na trzích je před Fedem hodně proměnlivá, dnes pomohla dolaru nahrazovat ztráty
15.12.2015 17:01
Výrazné změny nálady na finančních trzích pokračují. Zatímco včera byl...

Váš názor
  •  
    15.12.2015 18:32

    Největší emise KB a ČEZ padají. Zahraniční investoři odcházejí protože nevěří že na pražské burze mohou vydělat. Pravidla burzy totiž výrazně nadržují tvůrcům terhu a tak ti jsou jediní kteří zde mohou vydělat.
    juniper
Aktuální komentáře
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?
16:11Trh pod klíčovými průměry. Technická analýza S&P 500 zatím příliš optimismu nenabízí  
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  
12:38OECD snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, zlepšila výhled pro USA
12:31Investice do AI vyvažují ekonomické dopady války, ale představují i riziko
11:26Po růstu se dnes trhy opět zhouply níž, Írán tlumí nadšení  
10:26Írán chce zpoplatnit cestu Hormuzským průlivem
10:23ČEZ, a.s.: Novým členem představenstva zvolen Ondřej Landa
9:54ČNB podle Michla nesmí podcenit dopady války v Íránu, má být připravena zvýšit sazby
9:53Nová cílová cena ČEZ: Restrukturalizace jako katalyzátor výnosu pro akcionáře?  
9:18KARO Leather loni zvýšila tržby o 23 procent, letos začne se zpětným odkupem akcií
8:56Rozbřesk: ECB je připravena zvýšit úrokové sazby
8:50Silná čísla CSG kontrastují s globální nejistotou. Futures jsou opět v červeném  
8:43J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q4 2025
8:36CSG si zapsala silný závěr roku i rekordní množství nevyřízených objednávek
6:05Ústup dolaru, repatriace zlata z USA a stablecoiny v mezinárodním rezervním systému
25.03.2026
21:18Wall Street rostla: Úleva na ropě a geopolitice hnala akcie vzhůru  
17:14Monetární středověk, fiskální doba kamenná?
15:30Nový technologický hit: simulace lidského chování?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Carnival Corp (02/26 Q1, Bef-mkt)
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university