Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČR: Podmínky ve zpracovatelském sektoru se v říjnu dále zlepšily

ČR: Podmínky ve zpracovatelském sektoru se v říjnu dále zlepšily

01.11.2016 12:28
Autor: Redakce, Patria.cz

Podmínky ve zpracovatelském sektoru v Česku se v říjnu zlepšily. Index PMI stoupl ze zářijových 52 bodů na 53,3 bodu v říjnu, ukázala data společnosti Markit Economics. Klíčová je úroveň 50 bodů, která je předělem mezi růstem a poklesem. Index sleduje výrobu, nové objednávky, zaměstnanost, termíny dodávek od dodavatelů a zásoby. Na index přitom v říjnu pozitivně působily všechny jeho složky.

Nové zakázky po červencových a srpnových poklesech v říjnu vzrostly druhý měsíc v řadě. Tempo růstu se navíc zvýšilo a bylo nejrychlejší od března. Výroba vzrostla třetí měsíc v řadě a nejrychleji od března. Průměrné ceny vstupů v říjnu vzrostly šestý měsíc za sebou, a to nejrychlejším tempem od loňského června.

"Český index se po slabém létě v říjnu dále zotavil a mírně předstihl dosavadní trend roku 2016. Růst výroby i nových zakázek zrychlil, čemuž dopomohlo i první zvýšení nového exportu za čtyři měsíce," uvedl vedoucí ekonom u společnosti IHS Markit Trevor Balchin.

Zdroj: ČTK


Čtěte více:

Český PMI: Jednorázovka nebo nový trend?
01.08.2016 10:08
Nejnovější výsledek indexu nákupních manažerů za ČR rozhodně nikoho ne...
PMI potvrzuje dobrou kondici českého průmyslu
03.10.2016 10:15
Po letním propadu se index nákupních manažerů (PMI) v září opět vzpama...
Britský PMI zůstává vysoko i po říjnovém poklesu
01.11.2016 10:45
Index nákupních manažerů z britského průmyslu se v říjnu snížil na 54...

Váš názor
  • Odpověd pro všechny anti Zemanovce
    02.11.2016 8:29

    Zde je jasně vidět jak Zemanova taktika pomáhá naší zemi. Díky jemu má největší zásluhu na rozvýjení obchodu s Čínou a je to rána pěstí našich pracujících pražské kavárně, která by nás nejraději zase zavedla do područí Šapíra a jemu podobných. Již nikdy více.
    Třebíčský
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data