Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha close – Den mimořádných objemů, v zeleném končil jen ČEZ a O2

Praha close – Den mimořádných objemů, v zeleném končil jen ČEZ a O2

15.11.2016 17:23
Autor: Petr Zelenka, Patria Online

Index PX si úterý odepsal 0,05 procenta na 904,68 b. Zaznamenal však silně nadprůměrné objemy, když si před závěrečnou aukcí tradeři vyměnily akcie v hodnotě 1,327 miliardy oproti průměru za poslední rok 0,612 .

Nejvíce indexem hýbaly akcie O2ČR, které získaly 5,5 procenta na 239,90 za kus. V pondělí po skončení obchodního dne totiž investory potěšila zpráva o tom, že O2ČR zůstane v indexu MSCI Czech Republic, i když s nižší váhou. Společnost ráno oznámila, že do konce tohoto měsíce zvyšuje limit pro odkup vlastních akcií. O nepatrných 0,19 procenta na 426,10 za kus rostly akcie ČEZu, poprvé od předminulého pátku.

Nejobchodovanějším titulem dne byla Moneta Money Bank, která tvořila více než polovinu úterního obchodního objemu a jež byla podle očekávání zařazena na index MSCI Czech Republic. Odepsala 1,05 procenta na 85,05 za jeden cenný papír, i když ráno rostla o více než 4 procenta. Společnost GE Capital po skončení seance oznámila, že se zbaví zbytku svého podílu v Monetě a prodá posledních 18 procent akcií společnosti, tedy okolo 92,2 miliónu akcií institucionálním investorům prostřednictvím zrychleného knihování.

Klesala i cena akcií Erste, a sice o 0,49 procenta na 748,50 za kus. Dobře se nevedlo ani rakouské Vienna Insurance Group, která ztratila 0,2 procenta na 537,90 za cenný papír. Odepisoval i poslední ze čtveřice finančních titulů Komerční banka, jež přišla o 0,44 procenta na 883,10 za kus. Tituly tak odepisovaly společně se zbytkem evropského finančního sektoru, který v úterý korigoval, když index EURO STOXX Banks odepisoval okolo páté 43 procenta.

Situace jinde v Evropě byla podobná, jako včera, když západoevropské trhy pokračovaly v růstu – DAX po páté přidával 0,23 procenta, CAC 40 0,46 procenta a FTSE 100 0,47 procenta – zatímco WIG 20 a BUX se držely okolo nuly.


Čtěte více:

Moneta míří do indexu MSCI, O2ČR zůstává. Akcie prudce rostou
15.11.2016 10:06
Akcie bankovní společnosti Moneta Money Bank se staly novou součástí a...
Pražská burza otevírá na nule
15.11.2016 10:20
Pražská burza otevírá na nule, když se index PX obchoduje těsně nad h...
Evropa mírně roste, Nokia -6 %
15.11.2016 11:49
Evropské akciové trhy se v úvodu obchodní seance pohybují mírně v plu...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.08.2025
9:05Rozbřesk: Koruna v reakci na ČNB prolomila úroveň 24,50 EUR/CZK
8:48CSG zamíří na burzu, Trump dosadil do Fedu svého ekonomického poradce a Tesla ruší projekt Dojo. Evropské futures jsou v zeleném  
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  
17:01Globální nerovnováhy si zřejmě už zaslouží své jméno
16:01ČNB překvapila jestřábí prognózou
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
14:14ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:31Dobré výsledky Eli Lilly zastínila slabší účinnost nové pilulky proti obezitě. Akcie prudce padají
11:50Pohled analytika na ČEZ: Smíšené výsledky, pozitivní revize výhledu. Podstatná část fundamentů je již v ceně  
10:50Duolingo denně používá už 48 milionů lidí. Výsledky i výhled posílají akcie o 20 % výše  
10:50Koruna před zasedáním ČNB posiluje, akcie se drží pozitivního směru  
10:01Skupina ČSOB v 1. pololetí: Nárůst hypoték, investic i aktivních klientů
10:01Červnový maloobchod potvrdil solidní kondici spotřebitelů
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2025
8:52Rozbřesk: ČNB dnes sazby nezmění, důležitá bude rétorika
8:43Trump oznámil stoprocentní cla na čipy, v Česku a Británii rozhodují centrální banky o sazbách  
7:55Začala platit nová americká cla vůči desítkám zemí. Trump si slibuje stovky miliard dolarů i investice

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Plug Power Inc (06/25 Q2)
Skechers USA Inc (06/25 Q2)
Tempus AI Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Trump Media & Technology Group Corp (06/25 Q2)
10:00CZ - Nezaměstnanost