Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha počtvrté zelená, dnes táhla O2 CR a Moneta

Praha počtvrté zelená, dnes táhla O2 CR a Moneta

03.02.2017 17:04
Autor: Petr Zelenka, Patria Online

Pražský index PX připsal na konec úspěšného týdne třetinu procenta na 943,99 bodu. Objem nicméně zůstal slabý na 0,351 miliardy před závěrečnou aukcí oproti ročnímu průměru 0,630 miliardy . Indexu pomohla hlavně telekomunikace O2 CR a Moneta. I jinde v Evropě byl konec týdne zelený.

Telekomunikace O2 CR dnes rostla o velmi slušných 3,33 procenta na 266,70 za kus a smazala tak kompletně vysoké ztráty z pondělí.

O 1,22 procenta rostla Moneta, která skončila na 86,85 za jeden cenný papír a připsala tak čtvrtý zisk v řadě. Příští pátek ohlásí svoje výsledky a uvidí se, zda vedení banky výplatu štědré dividendy. Ještě v pondělí uzavírala na 82,20 za akcii. Z finančního sektoru rostla ještě Vienna Insurance Group, která přidala 0,24 procenta na 616,10 za kus.

Erste a Komerční banka klesaly, o -0,06 procenta na 780,10 za kus a -0,11 procenta na 890 za akcii. Oba tituly se tento týden chovaly shodně, když klesaly s výjimkou středy a úterý. Ještě dopoledne však rakouská Erste rostla o zhruba procento. Komerční banka výsledky hospodaření za poslední kvartál představí příští čtvrtek.

ČEZ dnes zaznamenal slabší růst o 0,05 procenta na 429,70 za cenný papír, čímž navázal na zisky ze včerejška. Zůstává tak i nadále pod technickou hranicí 430 a nedokázal vytěžit z růstu cen energie na německé burze. Za poznamenání stojí rozhovor šéfa ČEZu Daniela Beneše v pátečních Lidových novinách, kde zmínil, že společnost by se mohla rozdělit na dvě kvůli neshodám akcionářů ohledně výstavby dalších bloků jaderných elektráren.

Významněji ztrácel akorát Stock, a sice o -1,05 procenta na 56,30 za kus.

I jinde v Evropě se dařilo, když před pátou německý DAX rostl o 0,12 procenta a francouzský CAC 40 skoro o 0,90 procenta. Na východ od Prahy byl obchodní den podobně optimistický, když polská burza rostla o zhruba půl procenta a budapešťský BUX přidával 0,85 procenta.


Čtěte více:

Beneš: ČEZ by se mohl rozdělit kvůli protichůdným postojům akcionářů
03.02.2017 8:56
Tuzemská energetika ČEZ by se mohla rozdělit na části kvůli protichůdn...
Pražská burza roste počtvrté v řadě a míří k solidnímu týdennímu růstu
03.02.2017 9:51
Pražská burza otevírá růstem o 0,3 %, když roste již čtvrtým dnem v řa...
Týden technicky: Negativní zprávy ze zámoří dopadají pozitivně na tamní akcie
03.02.2017 15:40
Makrodata z USA dopadla spíše hůře. Nárůst nezaměstnanosti na 4,8 % a...
Lukáš: ČEZ se možná rozdělí, Under Armour je investiční příležitostí pro otrlé
03.02.2017 15:50
Výsledková sezona pokračuje. Dnes jsme s makléřem Patria Finance Jakub...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y