Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Další pokuty pro Deutsche. Za porady s konkurencí a nedostatečnou ochranu vkladů

Další pokuty pro Deutsche. Za porady s konkurencí a nedostatečnou ochranu vkladů

21.04.2017 13:40
Autor: Petr Zelenka, Patria Online

Deutsche Bank musí ve Spojených státech zaplatit pokutu skoro 157 miliónů dolarů ohledně obchodů s měnami. Tradeři banky nebyli pod dostatečným dohledem a bavili se o svých sázkách na pohyby měn s konkurencí.

„Nekonečný příběh“, ve kterém hrají hlavní role německá Deutsche Bank a američtí finanční regulátoři, má další pokračování. Tentokrát se sice nejedná o urovnání v řádech miliard, jako minulý rok, nicméně se jedná o nemalou částku 156,6 miliónů dolarů, která vznikla součtem dvou pokut.

Prohřešky se týkaly traderů s měnami. Menší pokuta v hodnotě 20 miliónů dolarů byla udělena za to, že banka nevyvinula dostatečnou snahu monitorovat dodržování tzv. Volckerova pravidla (Paul Volcker byl v v letech 1979 až 1987 předsedou Fedu a opatření navrhl), které finančním domům zakazuje používat vklady klientů ke spekulativním obchodům, ze kterých profituje banka. Deutsche Bank bude muset interní kontroly zlepšit. Podle agentury Bloomberg se jedná o vůbec první pokutu udělenou za porušení tohoto pravidla.

Druhá a podstatně vyšší pokuta za 137 miliónů dolarů je za to, že bankovní tradeři obchodující s cizími měnami se s obchodníky konkurenčních bankovních domů přes chatovací místnosti bavili o svých otevřených pozicích a strategii. To nápadně připomíná případ z minulého roku ohledně manipulací cen stříbra, ve kterém byla kromě Deutsche Bank „namočená“ i UBS, HSBC a Bank of Nova Scotia.

Deutsche Bank tento měsíc vybrala přes 8 miliard eur v novém úpisu akcií, aby navýšila kapitál. O podstatnou část rezerv totiž přišla v posledních měsících – v lednu urovnala spor ohledně „zrcadlových obchodů“ za 630 miliónů dolarů, před posledními vánoci slíbila americkým regulátorům 7,2 miliardy za pochybení před hypoteční krizí a v průběhu roku 2016 zaplatila skoro 100 miliónů za manipulace cen stříbra a zlata.

Současné urovnání je dalším krokem, kterým se její současné vedení vyrovnává s minulostí. Šéf Deutsche Bank John Cryan ostatně podle deníku Financial Times označil urovnání sporů s regulátory za jednu ze svých největších priorit.

 

Čtěte více:

Deutsche Bank: už třetí urovnání za rok, teď kvůli 17 let starému daňovému úniku
05.01.2017 10:52
Největší německou banku dohání její minulost. Kvůli daňovému úniku ve ...
Deutsche Bank bude platit v Británii a USA za „zrcadlové obchody“
31.01.2017 10:54
Problémové německé bance se podařilo vyřešit další obvinění, když v no...
Deutsche Bank (-5 %): Druhý rok ve ztrátě
02.02.2017 12:36
Deutsche Bank se ani loni nepodařilo dostat z červených čísel. Největš...
Deutsche Bank (-6 %) navýší kapitál a své bohaté pošle na burzu. Akcie propadají
06.03.2017 10:27
Akcie klíčové německé banky Deutsche Bank v úvodu týdne ztrácejí až 6,...
Akcie Deutsche Bank sráží vydání nových akcií. Banka potřebuje 8 miliard eur kapitálu
20.03.2017 11:47
Největší německá banka Deutsche Bank vydá 687,5 milionu akcií, jimiž n...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.12.2025
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu
13:28Životní úroveň v ČR loni vzrostla na 91 procent průměru EU, je na úrovni Slovinska

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data