Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
RBS, UBS: kvartální zisky nad odhady. Barclays zklamala v tradingu

RBS, UBS: kvartální zisky nad odhady. Barclays zklamala v tradingu

28.04.2017 10:55, aktualizováno: 28.4. 11:00
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Trojice velkých evropských bank přišla s kvartálními zisky, které překonaly odhady. Britská bankovní společnost Royal Bank of Scotland (RBS) v prvním čtvrtletí vydělala 259 milionů liber a vykázala tak první čtvrtletní zisk od roku 2015. Konkurenční Barclays ve stejném období více než zdvojnásobila hrubý zisk na 1,7 miliardy liber, studenou sprchou jsou ale čísla z tradingu. Dařilo se švýcarské bance UBS: čistý zisk za první čtvrtletí vzrostl dokonce o skoro 80 procent na 1,27 miliardy CHF a stejně jako u obou britských konkurentů překonal odhady.

UBS pozorovala zlepšení celkové důvěry a nálady mezi investory, na straně klientů ale trvalejší zlepšování aktivity zatím nevidí. Hospodářské výsledky podpořilo investiční bankovnictví a správa majetku. Divize investičního bankovnictví vytvořila zisk 480 milionů CHF, o zhruba 130 milionů CHF více, než se čekalo. Do posledně zmíněné divize nateklo od ledna do března v čistém vyjádření zhruba 20,5 miliardy CHF, nejvíce za zhruba desetiletí.

Generální ředitel britské banky Barclays Jes Staley vyjádřil optimismus ohledně vyhlídek svého podniku. Upozornil, že banka hodlá během příštích tří let v Británii přijmout asi 2000 nových zaměstnanců. Zklamáním jsou ale výsledky v tradingu, kde se nenaplnily naděje plynoucí z čísel oznamovaných americkými bankami. Výnos v divizi obchodování s dluhopisy se nečekaně snížil, což kontrastuje s mírným nárůstem u Deutsche Bank, která je největším evropským konkurentem Barclays. Pro srovnání, pětice největších amerických bank zvýšila výnosy z tradingu o 24 procent. Nečekaně nižší byl v Barclays také zisk z obchodování na akciových trzích. Akcie Barclays se po výsledcích propadly nejvíce za skoro půl roku.

Konkurenční britská RBS vykázala první kvartální zisk po více než roce a pokračuje ve snižování nákladů. Banka nicméně také uvedla, že letos pravděpodobně naposledy vykáže celoroční ztrátu. Za posledních devět let se jí celoročního zisku nepodařilo dosáhnout ani jednou. RBS se potýká s vysokými výdaji na restrukturalizaci i s rozsáhlými náklady na právní spory a pokuty ze strany regulačních úřadů.

Analytici v anketě agentury Reuters předpokládali, že Barclays za první čtvrtletí vykáže hrubý zisk 1,46 miliardy liber. Čtvrtletní zisk RBS odhadovali na pouhých 50 milionů liber. Analytici oslovení Bloombergem odhadovali čistý zisk UBS na 953 milionů CHF.

Akcie UBS na burze v Curychu stouply dnes až o 4,30 procenta. Akcie Barclays se v Londýně propadly až o 4,4 procenta, nejvíce od listopadu. Akcie RBS v Londýně přidaly až zhruba 4 procenta.

Zdroje: ČTK, BBG

 

Čtěte více:

Evropské trhy po francouzských volbách silně rostou, tahounem jsou banky
24.04.2017 11:23
Výrazným růstem zahájily první seanci týdne evropské akciové trhy, kte...
Kronus: Macron spustil evropskou rally, vedou ji banky
24.04.2017 16:43
První kolo francouzských prezidentských voleb sice dopadlo podle předs...
Silné americké výsledky: Alphabetu (+4 %), Amazonu (+4 %) i Microsoftu rostou zisky
28.04.2017 10:41
Čistý zisk americké společnosti Alphabet, která je majitelem interneto...
Britská ekonomika v úvodu roku zvolnila a libra mírně ustupuje
28.04.2017 10:42
HDP Velké Británie se v prvním letošním kvartále zvýšilo o 0,3 procent...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data