Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Poptávka ze Severní Ameriky postavila Halliburton na nohy

    Poptávka ze Severní Ameriky postavila Halliburton na nohy

    24.07.2017 15:39
    Autor: Pavel Daniel

    Americká společnost Halliburton, která je třetím největším poskytovatelem služeb pro ropné firmy na světě, překonala očekávání analytiků, když se v letošním druhém čtvrtletí vyhoupla do zisku 28 milionů dolarů ze ztráty 3,21 miliardy v předchozích třech měsících.

    Čistý zisk Halliburton činil 28 milionů dolarů, což představuje 3 centy za akcii. ve srovnání se ztrátou 3,21 miliardy dolarů, tedy 3,73 dolaru za akcii ve stejném období před rokem. S výjimkou jednorázových položek dosáhl upravený zisk na akcii firmy 23 centů, což je také více než počítaly odhady ve výši 18 centů. Tržby vzrostly na 4,96 miliardy dolarů z loňských 3,84 miliardy dolarů. Očekávání počítalo s tržbami 4,86 miliardy dolarů.

    Podle Jeffa Millera, výkonného ředitele Halliburton se má firmě nadále udržovat růst marží v Severní Americe. Tento region byl přitom podle analytiků klíčem k překonání nepříznivého období. Místní ropní producenti totiž začali znovu zvyšovat počet vrtů, hlavně těžaři ropy z břidlic.

    (Zdroje: Financial Times, ČTK, Rueters)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    05.08.2026
    9:43Inflace v červenci lehce zrychlila. Potraviny inflaci brzdí, služby ji tlačí vzhůru
    9:14Bezvavlasy potvrzuje celoroční výhled a vstoupí do Rakouska a Německa
    9:01Rozbřesk: České úspory na evropském vrcholu. Brzda růstu, nebo jeho budoucí motor?
    8:54AMD zklamalo výhledem, SpaceX vyděsila cenovkou za AI. Naopak optimismus podporují naděje na otevření Hormuzu  
    6:06Fed mlčí, trh utahuje podmínky. Nejistota zdražuje kapitál pro firmy i spotřebitele  
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
    14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
    16:00USA - Index ISM ve službách