Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Zaškobrtnutí Nvidia nezůstalo bez trestu, JC Penney polekal trhy

Summary: Zaškobrtnutí Nvidia nezůstalo bez trestu, JC Penney polekal trhy

11.8.2017 17:48
Autor: Ján Hladký, Patria Finance - Research

USA:

NVIDIA

Souhrn: Výsledky překonaly většinu predikcí, bohužel s lehkým klopýtnutím v segmentu datových center a automobilů. Prodeje čipů pro hráčský průmysl však nadále vykazují zdravý růst a negativní efekt kompenzují. Výhled pro další kvartál je nečekaně dobrý.


Uspokojit investory tak horkého titulu jako NVIDIA je někdy velice těžké, jak se ostatně ukázalo po včerejších výsledcích. Nejenže výrobce čipů ještě zrychlil již tak závratný růst hlavních finančních metrik, ale dokonce s přehledem překonal všechna očekávání. Pro přiblížení: celkové tržby meziročně přidaly 56 % a přeskočily konsensus o 14 %, provozní zisk se zdvojnásobil (27 % nad predikcemi) a čistý zisk na akcii se dostal na 1,01 USD, což značí 90% yoy nárůst a 20% náskok před konsensem trhu. Dokonce i výhled na další kvartál překonal většinu očekávání, jelikož počítá s čistým ziskem na akcii na úrovni 1,07 USD (+30% yoy) - o 16 % více než udávaly odhady. Hrubá marže zůstává nadále na 58,5 %.

Problémem je, že když hodnota titulu naroste za rok o 160 %, jakékoli zaškobrtnutí se trestá, a obzvlášť v tak nervózním prostředí, jakým je v současné době technologický sektor. V případě NVIDIA šlo o výrazné zpomalení prodejů čipů do automobilů a do datových center, jmenovitě na 1,5 % qoq a 2 % qoq. To je určitě smutná zpráva, nicméně nesmíme zapomínat, že hlavní byznys NVIDIA nadále leží v hráčském průmyslu. Ten tvoří více než 50 % tržeb, zatímco automobily se stěží dostávají na 6,5 % a datová centra se drží pod 20 %. A jelikož hráčský segment přidal dalších 16 % qoq a vykazuje zdravý růst (podpořen zájmem o „dolování“ kryptoměn), pokládáme výsledky NVIDIA za uspokojivé. Jedním dechem však dodáváme, že situace v technologickém sektoru napovídá, že bychom se mohli blížit k vrcholu cyklu a i k akciím NVIDIA je nutno přistupovat s opatrností. Další vývoj proto budeme bedlivě sledovat.

Akcie ubírají na hodnotě 6,5 %.

JC Penney

Maloobchodní řetězec se přidal ke svým konkurentům Macy’s a Kohl’s s nadále klesající úrovni prodejů. Klíčová metrika same-store-sales (tržby z prodejen otevřených déle než jeden rok) je v záporných hodnotách již čtvrtý kvartál v řadě, teď s hodnotou -1,3 %. Predikce počítaly s hodnotou -1,2 %. Čistý zisk se propadl o 80 % yoy na -0,09 USD při tržním konsensu -0,04 USD.

I když management ujišťoval, že čísla jsou výsledkem událostí ohraničených jen tímto kvartálem, investoři se bojí, že se jedná o pokračující problémy celého maloobchodního sektoru.

Akcie JC Penney dnes klesají o 18 %.

 

Čtěte více:

Summary: JPMorgan i Citigroup potrápila nízká volatilita a inflační očekávání
14.7.2017 18:08
JPMorgan Na výsledcích bankovního sektoru se v tomto kvartálu podepsa...
Summary: Pandora (znovu) nenaplnila očekávání, CVS Health Corp se v lékarenských službách daří
8.8.2017 17:23
Dánská Pandora sice nenaplnila výsledky hospodaření očekávání v hlavní...
Summary: Walt Disney se rozchází s Netflixem a Mylan odkládá prodej generik
9.8.2017 16:39
Energetika E.ON v rámci zveřejnění výsledků hospodaření představila zm...
Summary: Glencore brzdí dividenda, Macy's propad tržeb
10.8.2017 17:47
Pozitivní vývoj na komoditním trhu vystřelil tržby i ukazatel EBITDA ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
0:30JP - CPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y