Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Babiš požádal Sněmovnu, aby ho vydala ke stíhání

Babiš požádal Sněmovnu, aby ho vydala ke stíhání

6.9.2017 10:31
Autor: ČTK

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš požádal poslance, aby ho v případu Čapí hnízdo vydali k trestnímu stíhání, ač kauzu označil za účelovou a za snahu ovlivnit nadcházející volby. Babiš také nařkl policii z toho, že zamlčuje důkazy, které jí byly předloženy. Sněmovna bude hlasovat i o tom, zda bude moci policie obvinit prvního místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka.

"Kdybych nebyl v politice, kauzu Čapí hnízdo by nikdo nevyšetřoval," řekl Babiš. Policii kritizoval například za to, že mluví o fiktivních smlouvách, přitom podle Babiše dostala jejich originály i další dokumenty. Zdůraznil také, že v případu nebyla žádná korupce, padesátimilionovou evropskou dotaci podle předsedy ANO "nikdo neulil někde v Panamě". "Nikdo nic nevytuneloval, nikdo z toho neměl žádný zisk, žádný profit," prohlásil Babiš.

Policie chce Babiše stíhat pro podezření z dotačního podvodu a pro poškození finančních zájmů Evropské unie. "Kdybych chtěl udělat dotační podvod, nebylo nic jednoduššího než zřídit offshoreovou firmu někde na Kypru. Tam by ji nikdo nedohledal," podotkl Babiš. Za lež označil například tvrzení, že Čapí hnízdo je jeho soukromá chalupa.

"Já v tom žádnou trestní kauzu nevidím. Vidím tam úplně jinou věc. Vidím volby," pokračoval Babiš. Podle něho jde o to, jestli bude po volbách ve vládě a jestli se po volbách udrží při životě "neskutečná korupční hydra", kterou tvoří kasta některých politiků. Babiš soudí, že případ ho má zlikvidovat v politice.

O zbavení imunity, jak uvedl, požádal Babiš Sněmovnu v závěru projevu. Řekl, že chce, aby "pravda vyšla najevo".

Hnutí ANO chce kauzu Čapí hnízdo využít ve volební kampani, aby se stavělo do role oběti a zakrylo neúspěchy svých ministrů. Na tiskové konferenci před dnešním jednáním Sněmovny to uvedli představitelé ODS.

"Vidíme, že oba poslanci se drží mandátu a imunity zuby nehty. Myslím, že oni takto rozhodli o tom, že kauza Čapí hnízdo bude součástí volební kampaně, a já myslím, že vědomě a plánovaně. Že se stylizují do role oběti a nemluví o ničem jiném. Nemusí tak obhajovat chabé výsledky svých ministrů a mohou skrývat programovou prázdnotu," řekl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

 
 

Čtěte více:

„První blok ČEZ určitě zvládne ze svého.“ Babiš tlačí na budování jádra
2.8.2017 18:07
Určitě chceme urychlit výstavbu nového bloku v Dukovanech a následně i...
Pražská burza maže včerejší ztráty, ČEZ po negativním komentáři Babiše k jádru stagnuje
3.8.2017 10:24
Pražská burza otevírá růstem o 0,5 procenta a maže tak včerejší ztráty...
Policie požádala o vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli Čapímu hnízdu
10.8.2017 17:15
Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jarosl...
Babiš před volbami těží z české uzavřenosti a euroskepticismu, píše Bloomberg
5.9.2017 14:29
Česká republika vstoupila do EU před 13 lety a v současnosti se pyšní ...

Váš názor
 •  
  8.9.2017 16:00

  Každopádně bude po volbách někdo hezky pištět. Buď prezident s Babišem a celým ANO, nebo všichni ti Sobotkové z ČSSD, Kalouskové z KDU-ČSL a TOP 09, Bělobrádkové z KDU-ČSL, Fialové z ODS, prostě všichni ti, co tomu zde dosud vládli. Jediné, co mě na této situaci těší je fakt, že svobodně rozhodnou voliči. Každý s jedním hlasem, lhostejné zdali se jedná o miliardáře či bezdomovce. A tak to má být.
  FAU
  • pištět
   8.9.2017 18:31

   bude zase jen ta 1/3 co platí daně na ty zbývající 2/3 a podle toho volby dopadnou, kdo víc slíbí důchodcům a státním zaměstnancům ten vyhraje, protože česká cháska je nesamostatná a chce býti "rozmazlována" státem a nechce se sama o nic starat, že je přitom ovládána a vysosávána jí nedochází takže shortu a revoluci zdar :o)
   Mike
   • Mike
    8.9.2017 19:11

    Se nediv. Bolševik anonym reprezentuje slizkou většinu. Čímž neustále operuje a rád by nařizoval, jak se má kdo chovat.....Taky se podeposisoval Semjonov nebo jak. A tak rád by poučoval a cpal do lidi ty Putinovské demagogie a přitom je tak hloupý, že vykřikuje jak Zeman skrze čínu zvýšil dhp...Klasický bonzáček zvyklá se nepodepisovat a krást cizí nicky...Hezký víkend.
    Velkamedvědice
    • VM
     8.9.2017 23:37

     díky nápodobně a hlavně se nerozčilovat :o)
     Mike
  •  
   8.9.2017 16:15

   Vladlo jen Ano, ČSSD a KDU...Zajimavé jak neustále nepřímo politizuješ práci policie a statnich zastupců
   Velkamedvědice
   • VM
    8.9.2017 16:28

    Ale prosím tě. ODS a pan Klaus s privatizací a pověstným zhasínáním.....neboj nevěřím na nějaké dobro miliardářů a oligarchů ve stylu Babiše a už vůbec ne korytářským politikům napříč všech polických stran. Těší mně pouze jediné. Volby voličů a jejich svobodná vůle. Beru to tak nějak padni komu padni. Důležité je přání většiny voličů.
    FAU
    • Re: VM
     8.9.2017 16:46

     Ovčané se nepolepší dál budou volit Kalouska, Bělobrádka Pelíška a podobná seskupení.
     Homo
     • Homo
      8.9.2017 16:57

      Snad pouze s jednociferným výsledkem.
      FAU
    • Re: VM
     8.9.2017 16:41

     Podle Tveho vystupováni děláš jen Zemanovi a Babišovi užitečného idi.ta....Ti zpochybňují práci policie a vyšetřování politizují.
     Velkamedvědice
     • VM
      8.9.2017 16:52

      Nejde o mě. Já se demokraticky podřídím většině, byť bude volit ANO s Babišem a já někoho jiného. Pokud v tom spatřuješ idiocii i to beru. Máš na to právo.
      FAU
      • Re: VM
       8.9.2017 16:59

       Asi si natvrdlý, jinak si opět neumím vysvětlit tvou reakci....Celé dny tady děláš z podezreni z podvodu jen hrátku politiků...Mášli nějaké důka zpochybnujici práci policie, zveřejni je
       Velkamedvědice
       • vm
        8.9.2017 17:26

        Máš-li důkaz pro podvod A. Babiše, měl jsi informovat parlamentní komisi. Mohl jsi ušetřit státu mnoho peněz za jednání poslanců a třeba by tě prezident Zeman za 49 dní vyznamenal.
        Kalka.
        • Re: vm
         8.9.2017 18:17

         Proč by měl Medvěd informovat komisi ? Policie i státní zastupitelství má dost důkazu ke sdělení obvinění a zřejmě Babiše obviní. Oni to jednání jako podvodné vyhodnotili.
         MPO
        • Re: vm
         8.9.2017 17:30

         Nemíním zasahivat do prace policie, nejsem Zeman ani Babiš. Rozhodnutí soudu budu plně respektovat. O vyznamenani od lháře nestojím babičko. Propadl bych se hanbo. Přenecham ho Bradymu.
         Velkamedvědice
         •  
          8.9.2017 17:32

          Jj, Bradymu bys přenechal vyznamenání od lháře. Ušlechtilé ;-)
          Kalka.
       • VM
        8.9.2017 17:11

        Já dokazovat ani prokazovat nic nemusím. To je věcí úplně někoho jiného. Pro mně bude celá věc relevantní až padne pravomocný rozsudek. Na ten si rád počkám. Do té doby celou věc beru s odstupem.
        FAU
        • Re: VM
         8.9.2017 17:20

         Jistěže nemusíš. Můžeš pomlouvat policii bez důkazů a sloužit těm dvoum...Ale nenalhavej si, že si rebel, // slzha dvou pánů a nesváděj nic na volby...ty s podvodem nesouvisí
         Velkamedvědice
         • VM
          8.9.2017 17:27

          Podvod musí prokázat policie a následně jej uznat jako průkazný pravomocný soud. Následovat bude rozsudek se kterým se rád ztotožním ať bude jakýkoli. Do té doby opravdu jako právní laik nemám co řešit.
          FAU
          • Re: VM
           8.9.2017 17:32

           To by bylo hezké. Ovšem ty místo svobodného průchodu věcí kausu politizuješ, stejně jsko Tví páni..
           Velkamedvědice
           • VM
            8.9.2017 17:54

            Já mám na politizování kauzy Babiš stejný vliv asi jako na zítřejší počasí v Praze. Tohle opravdu zavání z tvé strany lehčí paranoiou.
            FAU
            • Re: VM
             8.9.2017 17:58

             Jistěže se denně aktivně podílíš na politizaci orocesu. Nejspíše nejvíce z celého čezu. Paranoida?? Zase projektuješ své vlastnosti do druhych?
             Velkamedvědice
             • VM
              8.9.2017 18:12

              Vyjadřovat svůj názor můžeš stejně jako já. Tak to konej a nevyčítej jiným, že se vyjadřují podle svého uvážení. Připadá mi, že by jsi nejraději lidem nařizoval, jak mají psát a co si myslet. Já jsem už o 50 let dál. Ty snad ne?
              FAU
              • Re: VM
               8.9.2017 18:28

               Jsi normální slizký had neustále používající úhybné manevry.Nijak tě nezakazuji se vyjadřovat. Pouze vyjadčuji svůj názor nas to, že kausu neustále politizuješ a pak se vymlouváš. Nejsi jediný, kdo má právo se vyjadřovat.
               Velkamedvědice
               • VM
                8.9.2017 18:41

                Holt musíš se smířit s tím, že se lidé budou vyjadřovat podle svého rozumu ke všemu a způsobem, jak uznají sami za vhodné. S tím ti nepomohu. Obrať se se svým problémem jinam, třeba najdeš více pochopení.
                FAU
                • Re: VM
                 8.9.2017 20:36

                 A kdo Tě omezuje? Suše kobstatuji, že kausu politizuješ
                 Velkamedvědice
 • Prezident Zeman jede
  8.9.2017 15:41

  "Nepochybně ano," odpověděl prezident Zeman na otázku, zda by Andreje Babiše jmenoval premiérem za předpokladu, že by hnutí ANO vyhrálo volby a on seděl ve vazbě. Andrej Babiš se tedy nemusí obávat scénáře, který se poslední dobou šíří v politických kuloárech, tedy že ho policie ještě před volbami zavře do vazby. Pokud by jeho hnutí ANO volby vyhrálo, předsedou vlády by se zřejmě stal i tak, vazba nevazba. Zdá se, že jediným co jej může připravit o předsednictví je pouze porážka ve volbách. Takže se musí političtí konkurenti ještě hodně snažit, aby měli jakou takou naději.
  FAU
  • Re: Prezident Zeman jede
   8.9.2017 15:57

   Kdy a kde to prezident řekl? Prosím o informaci.
   Kalka.
 • MPO
  8.9.2017 11:23

  Tak co, už jsi našel, kde a kdy řekl veřejně pan Vondráček, "pan Babiš je miliardář, tak ho přeci není možné stíhat kvůli 50 mio?" Nebo jen mystifikuješ?
  Kalka.
  • Kalka
   8.9.2017 15:48

   Kalko, ještě jsem to na webu ČT nehledal, budu se snažit to najít co nejdříve. :-). MSF
   MPO
Aktuální komentáře
22.7.2018
16:56Nacionalismus, imigrace a hospodářský úspěch
10:36Víkendář: Albrightová o návratu do třicátých let a oškubaných kuřatech
21.7.2018
10:29Víkendář: Obama to nakonec nevydržel a promluvil
20.7.2018
22:00Wall Street: Klid před bouří ?
18:24Akcie ztrácí na atraktivitě, firmy hromadí stále více hotovosti
17:51Summary: Katastrofa se na GE nekoná, k problematické turbínové divize se však přidávají i obnovitelné zdroje
17:48Perly týdne: Prodávat Teslu, kupovat Amazon a (ne)bát se bouře na obzoru
17:25Banky poslaly Prahu těsně do zeleného, Trump Evropu opačným směrem  
17:13Trump opět dusí trhy. Chce slabší dolar a má ho  
16:52Státní dluh v pololetí stoupl o 89 miliard na 1,714 bilionu Kč
16:25Technická analýza: Ležérní koruna větší aktivitu neindikuje, nerozhodnému dolaru by se mohlo dařit příští týden
16:15Martin Kycelt: Panika na AbbVie: Příležitost k nákupu? (video)
15:45Honeywell ve čtvrtletí překvapil. Tažným koněm opět divize Aerospace  
15:18Ropa pod tlakem medvědích zpráv  
14:41Hodí Fed trhům „válečný“ záchranný kruh?
13:16Trump je připraven uvalit další cla na čínské zboží za 500 mld. USD
11:56Microsoft opět příjemně překvapil, cloudový byznys se blíží pozici firemní jedničky (komentář analytika)  
11:47Globální růst vrcholí, rostou rizika
10:51Koruna setřásá ztráty, eurodolar se konsoliduje. Hlavní trhy bez jasné myšlenky  
10:40V Praze nejlépe Philip Morris, evropskému trendu se vymykají Commerzbank a Deutsche Bank  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
16:00USA - Prodeje starších domů