Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Týden technicky: Koruna a euro ustupují z maxim, libra útočí

Týden technicky: Koruna a euro ustupují z maxim, libra útočí

01.12.2017 16:13
Autor: Ondřej Tollinger, Patria Finance

Koruna tento týden neudržela své zisky a dovolila euru vrátit se nad hodnotu 25,50 EURCZK. Z technického pohledu aktuálně nemá prostor k proražení hodnoty 25,40 EURCZK. Poměrně dobře si evropská měna vedla také na páru s dolarem, zde se stále drží nad nebo v supportním pásmu, které dolar nedokáže definitivně prorazit. To se ale následující týden může změnit.

EURCZK

Kurz koruny opouští krátkodobý rostoucí trend a dává prostor euru vrátit se nad supportní pásmo 25,40 – 25,50 EURCZK. Koruna na páru s eurem se tak aktuálně vrací do bočního střednědobého trendu, který se nachází +/- deset haléřů od hodnoty 25,60 EURCZK. Následující týden by tak kurz koruny nemusel opustit pásmo 25,40 – 25,70 EURCZK. 

aa

EURUSD

Euro ze svých maxim z minulého týdne 1,1960 EURUSD postupně vyklesalo zpět do supportního pásma 1,1837 – 1,1880 EURUSD. U spodní hranice byla měna EMU podporována rostoucí trendovou linií, kterou dolar testoval, ale nedokázal se udržet pod ní. Z tohoto pohledu na eurodolaru přetrvává rostoucí trend, který dolar závěrem týdne opět testuje a vrací hodnotu měnového páru do supportní oblasti. V následujícím týdnu se dolar může opět pokusit o proražení rostoucí trendové linie a případný pokles pod hodnotu 1,1800 EURUSD mu může otevřít cestu směrem k další kulaté hodnotě 1,1700 EURUSD.

001

GBPUSD

Libra udržela rostoucí trend a dokonce se pokouší o útok na postbrexitové maximální hodnoty. To by však musela nejdříve atakovat alespoň hodnotu 1,3600 GBPUSD, kterou zatím dolar bezpečně brání a posílá závěrem týdne libru zpět pod hodnotu 1,3500 GBPUSD. Přesto následující týden může libra zkoušet testovat tato maxima.   

gbp


 

Čtěte více:

Fidelity: V závěru roku budou atraktivní dluhopisy s vysokým výnosem
01.12.2017 11:42
Pokračující poptávka po výnosech nahrává dluhopisům s vysokým výnosem ...
Růst české ekonomiky: Pětka potvrzena
01.12.2017 9:34
Zpřesněné údaje statistického úřadu potvrdily, že česká ekonomika ve t...
Tuzemská výroba v listopadu: Další měsíc prudkého růstu
01.12.2017 9:50
Podmínky ve zpracovatelském sektoru v ČR se v listopadu zlepšily, když...
Státní rozpočet se v listopadu dostal do schodku 11,6 miliardy korun
01.12.2017 15:15
Hospodaření státu se v listopadu dostalo do schodku 11,6 miliardy kor...
Výrobní sektor USA nepřekvapil, jeho aktivita dál rychle roste
01.12.2017 16:10
Index ISM pro výrobní sektor americké ekonomiky se v listopadu mírně s...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře
12:30Ropa snížila tlak na akcie i dluhopisy, volatilita se snižuje  
11:03Ropa dál zdražuje, Trump vyzývá ostatní země k ochraně Hormuzského průlivu
10:31Meta sází na AI efektivitu: počet zaměstnanců může klesnout o pětinu
9:41Komerční banka, a.s.: Oznámení o změně Tier 2 kapitálu
8:57UniCredit podává oficiální nabídku na převzetí německé Commerzbank
8:49Rozbřesk: Centrální bankéři neřeknou nic, protože za dané situace skutečně „nikdo nic neví“
8:43ČNB sazby ponechá, Tykač zpochybňuje převzetí ČEZ státem a trhy sledují napětí v Hormuzu i nabídku UniCreditu  
5:50Fidelity: Konec éry 60/40? Vyšší volatilita a fragmentace nutí investory přehodnotit konstrukci portfolia
15.03.2026
8:37Víkendář: Kdyby bylo k dispozici více kaučuku, mohla skončit válka dříve?
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data