Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pět let od bankrotu KIT digital. Čeho chce docílit nová asociace menšinových akcionářů?

Pět let od bankrotu KIT digital. Čeho chce docílit nová asociace menšinových akcionářů?

17.04.2018 15:08
Autor: Jan Rohlík, Piksel Shareholders Association

Dnes je tomu přesně pět let, kdy společnost KIT digital Inc. v čele s panem Heilandem vyhlásila vstup do CH11 dle amerického práva a Heiland a jeho partneři nabídli pro akcionáře plán na reorganizaci firmy a její záchranu. Připomeňme, že akcie KIT digital Inc (KITD) byla od začátku roku 2011 do prosince roku 2012 obchodovaná na pražské burze a na hlavním americkém trhu NASDAQ . V dalším období se obchodovala v USA na trhu OTC, kde 5. 8. 2013 definitivně její obchodování skončilo. 

Konkurzní soudce k 5. 8. 2013 schválil Heilandův plán, který byl postaven na 4 hlavních principech:

1/ Firma se reorganizovala na nový název Piksel a převzala z KIT digital pouze 4 klíčové a profitabilní dceřiné společnosti a měla být zcela očištěna od negativních vlivů spojených s KITD. 

2/ Heiland předložil ekonomický plán do roku 2015, který počítal s konstantním růstem obratu až na hodnotu 148 milionů amerických dolarů, tvorbou zisku a pozitivním cash flow.

3/ Všichni akcionáři KIIT digital, kteří prokázali vlastnictví této akcie k rozhodnému dni, na konci července 2013 dostali nabídku, že za cenu 0,205 USD/akcie mohou požádat o transfer této své akcie na akcii Piksel. Kdo této možnosti nevyužil, tak o akcie KITD definitivně přišel. Od všech původních akcionářů KIT digital bylo vybráno cca 12 milionů amerických dolarů, které měly sloužit na sanaci závazků a dluhů. 

4/ Skupina v čele s Heilandem, která v té době deklarovala, že jsou třemi největšími akcionáři KIT digital, ve svůj prospěch vydala v rámci schváleného plánu nové akcie a z jejich původního podílu 21 % získali v Piksel podíl 65 %. Tím nastalo masivní ředění podílů pro minoritní akcionáře. 

Vedle oficiálních dokumentů spojených s řízením CH11 deklaroval CEO Heiland v tiskových zprávách, že Piksel bude silná a dynamická firma a bude zastávat klíčové pozice na celosvětovém trhu v oblasti přenosu internetového videa. 

Piksel ve svém posledním reportu americké komisi pro cenné papíry SEC v lednu 2014 uvedl, že počet kmenových akcionářů „record holders“ je 128 a tím pádem již nemá firma povinnost veřejně deklarovat informace o své činnosti (limitem podle amerických zákonů je minimální počet 300 record holders). Vedení Piksel vydalo za celou tuto dobu jen 4 velmi obecné otevřené dopisy pro akcionáře, které měly vždy optimistický podtext, ale nesdělily nikdy nic konkrétního. 

Nyní 17. dubna roku 2018 je tomu 5 let od bankrotu KIT digital a vzniku Piksel Inc. Dle mého názoru jako jednoho z menšinových akcionářů firmy nastal čas, aby vedení Piksel a 3 hlavní akcionáři předložili pro minoritní akcionáře bilanci za celé uplynulé období a vyhodnotili stávající stav firmy včetně výhledu do budoucna.  

Proto vznikla v lednu roku 2018 asociace s názvem Piksel Shareholders Association se sídlem v České republice, která má za cíl hájit zájmy a práva všech minoritních akcionářů Piksel Inc. a zajistit pro své členy výše uvedené informace o aktuálním stavu firmy. Informace o ní lze nalézt na www.pikselclub.com.

a

Hlavním cílem asociace je získat podrobné informace o stávající situaci ve firmě Piksel Inc a o výhledu managementu na další roky. To by nám mělo dát určité signály o tom, jak se vyvíjí naše investice. Veškeré získané informace chceme sdílet se členy Piksel Shareholders Association. Naše požadavky, které byly již oficiálně zaslané na vedení společnosti Piksel a na všechny tři hlavní majoritní akcionáře mají 5 bodů:  

1/ Předložení pravdivého a skutečného obrazu o stávajícím stavu firmy a předložení auditovaných výsledků za roky 2013; 2014; 2015; 2016 a po ukončené závěrce i rok 2017, včetně plánu na rok 2018.

2/ Představení strategického plánu firmy na další 3 roky.

3/ Podání informace o konání nejbližší Valné hromady a předložení zápisů z doposud konaných VH.

4/ Vysvětlení dle našeho názoru netransparentních a nereportovaných odprodejů a likvidací dceřiných firem v průběhu CH11 a do ledna roku 2014, kdy měly KIT digital a Piksel Inc povinnost reportů americké komisi pro cenné papíry SEC.

5/ Objasnění dle našeho názoru drastických poklesů tržeb a aktivit na největším trhu v oblasti videa, kterým jsou USA, včetně nepříjemných souvislostí a spekulací v souvislosti s nepodařeným aktivistickým nájezdem dvou nejvýznamnějších členů PSG a akcionářů Piksel Inc. JEC Capital a Stichting Bewaarder Ratio Capital Partners na konkurenční společnost Synacor v letech 2013–2015.

Autorem textu je Jan Rohlík, spoluzakladatel a předseda Piksel Shareholders Association a menšinový akcionář KITD/Piksel Inc. 

a

Disclaimer: Patria.cz dává tímto textem prostor externímu autorovi a obsah textu je jeho postojem a názorem. Ten se nemusí vždy shodovat s názorem Patria.cz, společnosti Patria Finance.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Váš názor
  •  
    17.04.2018 16:20

    Hlavním cílem asociace ???? by spis melo byt usporadani velkolepe road show s vedenim firmy a cernochem s ledlamou s nazvem "Puppy Suction - aneb historky z KITD" :)))
    eple
Aktuální komentáře
16.06.2019
15:59Sto let s korunou a deset bolestivých investorských zkušeností (2/2)
8:04Víkendář: Stane se dříve nemyslitelné řešením uprchlické krize?
15.06.2019
15:51Sto let s korunou a deset bolestivých investorských zkušeností (1/2)
7:40Víkendář: Tenze v Číně rostou, vláda to řeší „cukrem a bičem“
14.06.2019
22:02Technologie jsou vztyčený prst, korekce se ale nekoná
17:42Tesla byla investiční příležitostí. Ale jen pár dní
16:55Perský záliv už jednu válku tankerů prožil před 30 lety
16:50Dolar jede dál i po datech. Zisky na závěr týdne navýšila také koruna  
16:12Zpracovatelský průmysl USA v květnu zvýšil produkci, letos poprvé
16:09CVVM: Víc než polovina Čechů pokládá svou životní úroveň za dobrou
14:51Američané začali více utrácet za zboží, akciím to asi moc nepomůže
14:32Novou kryptoměnu společnosti Facebook podpoří Visa, Mastercard, PayPal nebo Uber
14:17Rusko chce do roku 2035 pětinásobně zvýšit produkci LNG
13:48Bloomberg: Těžaři lithia ztrácejí investory, láká je konopí
12:52IEA: Svět by se měl více zaměřit na vodík jako zdroj energie
12:33Nejúspěšnější kryptoměnou je letos litecoin, posílil o 330 procent
12:25Perly týdne: Fed zaspal, důvěra věští recesi a naše dluhy budou vyšší, než v Řecku
11:25Výroba čínského průmyslu rostla v květnu nejpomaleji za 17 let
10:59IEA snížila letošní odhad růstu poptávky po ropě
10:58Ropa v těžké defenzivě. Spasí ji OPEC?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data