Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dow Jones i Nasdaq mají za sebou osmý růstový týden v řadě

Dow Jones i Nasdaq mají za sebou osmý růstový týden v řadě

15.02.2019 22:01
Autor: Martin Kycelt, Patria Finance

Hlavní indexy na Wall Street tento pátek potvrdily největší týdenní zisk za poslední měsíc s tím, jak investoři obchodovali v optimistické náladě, tvořené pokračujícím jednáním mezi USA a Čínou o vzájemných obchodních vztazích. Jako je již naším zvykem, prezident Trump řekl, že jednání jdou „extrémně dobře“ a Spojené státy jsou dle jeho slov blíže „skutečné“ obchodní dohodě s Pekingem. I z čínské strany zaznělo, že by bylo dobré příští týden ve Washingtonu dojít k podpisu dohody. Na trzích tak panuje naděje, že k finální dohodě dojde ještě před finální termínem 1.března. Z pozitivní náladou nezatřásl ani fakt, že Trump na druhé frontě brojí za získání peněz na stavbu zdi na mexicko-amerických hranicích a jeho kroky demokrati hrozí napadnout jako protiústavní.

Pozitivní nálada může být také podpořena obchodováním na evropských trzích, kde dnes došlo k vyjádření centrálních bankéřů, že dalším nástrojem pro podporu ekonomik států eurozóny by mohlo být přímé úvěrování bankovních institucí. Informace, že taková možnost je teď v ECB na stole, pomohla evropským bankám dnes v nárůstu o 2,7 %. Implikaci, že toto je dnes velký impuls i v USA vidím v tom, že i zde finanční sektor rostl nejvíce ze všech sektorů v indexu S&P500, konkrétně o 2 %.

Index S&P v tomto roce posílil již o více než 10 % a pomáhá k tomu jak výše zmiňovaný posun v obchodní válce, tak například i holubičí vyjádření představitelů FEDu nebo proběhnuvší výsledková sezona. Dnešní obchodní seanci uzavřel nad úrovní dvousetdenního klouzavého průměru.

Akcie Pepsico dnes posílily o 2,9 % po reportu výsledků, dle nichž bude docházet k úspoře nákladů pomocí zavírání neefektivních továren a místo toho půjde více prostředků do marketingu, od čehož si management logicky slibuje zvýšení prodejů. Výrobce grafických karet Nvidia narostl o 1,8 %, přestože zaknihoval horší čísla – na to ale upozorňoval již před několika dny, pozitivně nakonec překvapilo to, že již vidí světlo na konci tunelu a poptávka by se měla odrazit ke konci letošního roku. Naopak společnost Newell Brands propadla o 20,9 % po výrazném snížení výhledu tržeb kvůli silnému dolaru.

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data