Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bance HSBC kvůli koronaviru klesl zisk o téměř polovinu

Bance HSBC kvůli koronaviru klesl zisk o téměř polovinu

28.04.2020 9:16
Autor: ČTK

Bance HSBC Holdings klesl v prvním čtvrtletí zisk před zdaněním o 48 procent na 3,21 miliardy USD (81 miliard Kč). Výsledky byly horší, než se čekalo, protože banka zvýšila kvůli koronavirové pandemii rezervy na ztrátové úvěry. HSBC, která je největší bankou v Evropě podle objemu aktiv, to uvedla v dnešním prohlášení.

Analytici očekávali v průměru zisk 3,67 miliardy USD. Banka zvýšila rezervy na ztrátové úvěry o 2,4 miliardy na tři miliardy USD. Očekává, že za celý rok rezervy dosáhnou sedm až 11 miliard USD.

Výsledky za čtvrtletí zasáhl také pokles cen ropy a mimořádné náklady související s napojením na blíže neurčenou firmu v Singapuru. Podle zdrojů agentury Reuters to může být obchodník s ropou Hin Leon Trading, který je pod soudním dozorem a který musel přistoupit k restrukturalizaci dluhu po kolapsu cen ropy. HSBC patří mezi věřitele firmy.

HSBC rovněž upozornila, že epidemie nemoci covid-19 znamená trvalý tlak na její příjmy, protože aktivita zákazníků se snížila a nízké úrokové sazby jí snižují marže. Zaznamenala také zvýšenou podvodnou činnost, která by případně mohla způsobit významné úvěrové ztráty.

Banka nyní plánuje snížit provozní náklady, aby zmírnila dopady poklesu příjmů. Kvůli tomu bude mít letos i nižší zisk.


Čtěte více:

Evropské burzy mohou zahájit opatrně v plusu, v popředí opět padající ropa
28.04.2020 8:45
Evropské burzy by dnes mohl čekat mírně optimistický začátek obchodová...
Rozbřesk: Navrhované odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění = krok správným směrem
28.04.2020 9:13
Odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění jsou přesně tím nást...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data