Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Módní dům Prada za loňský rok vykázal rekordní ztrátu 54 milionů eur

Módní dům Prada za loňský rok vykázal rekordní ztrátu 54 milionů eur

10.03.2021 16:59
Autor: ČTK

Italský módní dům Prada vykázal za loňský rok kvůli protipandemickým uzávěrám rekordní čistou ztrátu 54 milionů eur (1,4 miliardy Kč). V celosvětovém měřítku se prodeje podle skupiny vrátily na konci roku na úroveň před pandemií covidu-19.

Za rok 2019 měl italský módní dům čistý zisk 255,8 milionu eur. Za loňský rok mu tržby klesly o 24 procent na 2,42 miliardy eur. Díky důrazu na prodej po internetu a prudkému nárůstu prodeje na asijském trhu zakusila Prada v druhém pololetí roku 2020 výrazné oživení. Tento trend podle ní zatím pokračuje i během letošního roku.

Kvůli protipandemickým opatřením bylo v průběhu loňského roku v průměru zavřeno 18 procent obchodů skupiny, uzávěry též negativně dopadly na oblast cestovního ruchu. Šéf Prady Patrizio Bertelli nicméně konstatoval, že skupina na posledně zmíněnou změnu trhu rychle reagovala a posílila vztah s místními zákazníky. Ti v druhém pololetí téměř kompenzovali výpadek turistů.

Za oživením maloobchodního prodeje, který činí 90 procent celkového prodeje módního domu, stály v druhém pololetí zejména pevninská Čína, Tchaj-wan a Jižní Korea. V Evropě se oproti tomu projevilo snížení turistického ruchu a obnovené uzávěry.

Prodeje prostřednictvím internetu měla skupina loni v porovnání s rokem 2019 trojnásobné.


Čtěte více:

Zeman žádá odvolání Blatného i šéfky SÚKL kvůli Sputniku a chce konec ministra zahraničí Petříčka
10.03.2021 11:58
Prezident Miloš Zeman bude chtít po premiérovi Andreji Babišovi (ANO),...
Reuters: Americký dolar obrací. Může to ohrozit zotavování?
10.03.2021 13:14
Americký dolar si bere pauzu od strmého poklesu. Může to ohrozit post...
Míl: Dukovany bude financovat stát, diskuse o ČEZ nevedly k cíli
10.03.2021 15:02
Nový jaderný blok v Dukovanech bude plně financovat stát, diskuse o za...
Meziroční růst cen v USA byl v únoru nejprudší za poslední rok
10.03.2021 15:06
Spotřebitelské ceny ve Spojených státech se v únoru meziročně zvýšily ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.03.2026
15:36Man Group uvažuje o recesi vyvolané cenami ropy, podle Tradition Dubai trhy pracují se scénářem stagflace
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo
13:18Studie: Umělá inteligence změní trh práce, nejvíc ohrozí administrativu
12:44Šéfka Commerzbank chce zvýšit zisk a ukázat, že nabídku od UniCredit nepotřebuje
11:55Důvěra v německou ekonomiku se prudce propadla, rostoucí ceny komodit tlačí na energeticky náročné obory
11:36Evropské akcie se vydávají vzhůru, DAX ale brzdí špatná data  
10:20Objednávky za bilion dolarů a mnohem víc. Co všechno Huang na každoroční konferenci Nvidie odhalil?
9:08Německo zatím z fondu na investice látá především díry v rozpočtu, tvrdí výzkumníci z Ifo
8:54Rozbřesk: Porostou v eurozóně sazby? S ropou posiluje dolar
8:48Šéf Nvidie čeká do 2027 objednávky za bilion dolarů, Trump věří, že získá Kubu. Evropska zahájí poklesem  
6:09Wall Street stále věří americkým akciím. S&P 500 má podle ní prostor k dalšímu růstu  
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře
12:30Ropa snížila tlak na akcie i dluhopisy, volatilita se snižuje  
11:03Ropa dál zdražuje, Trump vyzývá ostatní země k ochraně Hormuzského průlivu
10:31Meta sází na AI efektivitu: počet zaměstnanců může klesnout o pětinu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW