Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké banky se snaží využít nízkých sazeb, dokud to jde

Americké banky se snaží využít nízkých sazeb, dokud to jde

21.04.2021 6:02
Autor: Redakce, Patria.cz

Americké banky využívají silných zisků, aby nabraly více dluhu za nízké sazby, dokud ještě mohou. Morgan Stanley nacenil prodej dluhopisů za 7,5 miliard dolarů. JPMorgan Chase pokračovala po obří dolarové emisi v minulém týdnu novým dluhem za 2 miliardy liber a Goldman Sachs Group oznámila prodej perpetuitních dluhopisů ve výši 675 milionů dolarů za účelem odkoupení preferovaných akcií. Bank of America pátečním prodejem za 15 miliard dolarů překonala rekord. A jiné banky, včetně Citigroup, by se také mohly uchýlit k prodeji dluhopisů.

Po silných ziscích, kdy vklady rostly a rezervy proti ztrátám se uvolňovaly, je poptávka investorů po bankovním dluhu v USA vysoká, uvedl Jon Curran, manažer portfolia u Aberdeen Standard Investments. Vzhledem k postupnému zvyšování sazeb mohou emitenti upřednostňovat velké půjčky naráz, spíše než aby je rozložily po celý rok tak, jak to tradičně dělají. "Možná je to nový styl obchodů s bankovními dluhy," dodal Curran.

Do 16. dubna dosáhla emise vysoce kvalitních amerických dluhopisů ve finančním sektoru 222 miliard dolarů, včetně navýšení o 42 miliard dolarů z minulého týdne. To je o 10 % více než v tuto dobu loni, vyplývá z údajů shromážděných agenturou Bloomberg. "Obvykle chcete emitovat, když můžete, a ne čekat, až to opravdu budete potřebovat," řekl Arnold Kakuda, hlavní analytik společnosti Bloomberg Intelligence.

Regulatorní požadavky, včetně nedávného ukončení úlevy od dodatečného pákového poměru, mohou banky podle všeho povzbuzovat, aby nabraly dluh, uvedl Kakuda. Podotkl, že vyšší obchodní aktivita, která v prvním čtvrtletí pomohla do očí bijícím příjmům z operací bank na Wall Street, je dalším pravděpodobným motivátorem pro banky, aby měly po ruce více hotovosti.

USA

Trh s dluhopisy s vysokým výnosem míří na nejrušnější duben vůbec, podle údajů shromážděných agenturou Bloomberg. K překročení rekordu z dubna 2014 chybí zhruba 6 miliard dolarů.

Barclays se stáhla ze své role hlavního upisovatele komunálních dluhopisů na stavbu věznice pro společnost CoreCivic po kritice, že tato banka ustupuje ze slibu, že již nebude poskytovat financování věznic ziskovým společnostem.

Evropa

Evropský trh s primárními dluhopisy slibuje rušný týden. Evropská unie plánuje nabídku dluhopisů se splatností 15 let v hodnotě 4,75 miliardy eur.

JPMorgan nacenila librové dluhopisy ve dvou tranších. Průměrný spread u librových bankovních seniorních dluhopisů je přibližně 90 bazických bodů, což je podle indexu Bloomberg Barclays blízko úrovní ze začátku roku 2018. Emise v britských librách je pro společnost JPMorgan, která má v této měně pouze jeden další dluhopis, neobvyklá.

Průzkum mezi účastníky trhu, který provedla agentura Bloomberg News 16. dubna, zjistil, že 38,5 % respondentů očekává, že tržby na tomto trhu přesáhnou 30 miliard eur, oproti 40 % v průzkumu z minulého týdne. Emise za minulý týden činila celkem 46,5 miliard eur.

Asie

Po dvou týdnech neúnavných ztrát držitelé dluhopisů China Huarong Asset Management konečně nacházejí důvody k optimismu. Dluhopisy Huarong vyskočily poté, co čínský finanční regulátor v pátek uvedl, že tento správce špatných dluhů funguje normálně a má dostatečnou likviditu. Jde o první oficiální komentář od doby, kdy společnost otřásla asijskými úvěrovými trhy tím, že zmeškala termín pro oznámení výsledků hospodaření 31. března.

Častější neschopnost splácet přiměla Indii ke zpřísnění dohledu nad prodejem podnikových dluhopisů, což způsobilo, že emise klesly a zasadily úder cíli rozšířit trh.


 

Čtěte více:

Fidelity: Protiinflační dluhopisy představují zlatou střední cestu
19.04.2021 6:01
V roce 2021 je díky inflačním očekáváním aktuální téma reflace. Výnosy...
Franklin Templeton: Inflace a rotace. Témata pro svět vystupující z pandemie
20.04.2021 13:05
Investice do akcií jsou příležitostí, jak do portfolií dodat výkonnost...
Co se děje na dluhopisech a dopady na akcie
19.04.2021 10:44
Výnosy amerických vládních obligací opět klesly pod hranici 1,6 %. Uká...
Summers: Vývoj inflace, nezaměstnanosti a sazeb
19.04.2021 12:48
Známý ekonom a bývalý ministr financí americké vlády Lawrence H. Summe...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data