Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

MF: Většina bank se rozhodla pro dialog, přichází se zajímavými podněty

31.8.2005 15:38
Autor: 

Následuje tisková zpráva MF:
Včera bylo ukončeno konzultační období, během kterého Ministerstvo financí požádalo banky aktivní na českém trhu o názory a komentáře na změny, které navrhujeme v bankovním sektoru. Na naši žádost o zpětnou vazbu reagovaly všechny banky, které hrají významnější roli na retailovém bankovním trhu, s výjimkou eBanky, která odmítla na náměty Ministerstva financí reagovat a s výjimkou Poštovní spořitelny, která zaslala pouze velmi obecný stručný text bez konkrétních reakcí.

"Jsme rádi, že banky byly ochotny navázat na dialog zahájený v červnu s Českou bankovní asociací a vítáme jejich komentáře a náměty, které využijeme při tvorbě materiálu pro vládu České republiky s návrhem dalšího postupu", říká 1. místopředseda vlády a ministr financí Bohuslav Sobotka. "Velmi pozitivně hodnotím vstřícný tón většiny odpovědí, věcnou a obsáhlou argumentaci. Zdá se, že bude možné navázat na nedávné pozitivní změny, které přinesl tlak státu a spotřebitelských organizací a zajistit výrazné posílení konkurenčního prostředí na českém bankovním trhu," dodává.

"Expertní tým Ministerstva financí nyní vyhodnocuje dvě desítky odpovědí a připravuje souhrnný materiál, který budeme s bankami v polovině září dále konzultovat. Poté připravíme a do konce září předložíme materiál pro jednání vlády, která rozhodne o dalším postupu a harmonogramu navrhovaných změn," vysvětluje další kroky Ministerstva financí náměstek ministra financí Tomáš Prouza. "Průběžně budeme návrhy konzultovat také se spotřebitelskými organizacemi a odpovědi bank po jejich vyhodnocení zveřejníme také na serveru Ministerstva financí www.mfcr.cz," dodává.

Seznam členských bank České bankovní asociace, které odpověděly na konzultační materiál Ministerstva financí a které tak deklarovaly zájem o zlepšování podmínek svých klientů:

Citibank
Commerzbank
Česká spořitelna
Českomoravská stavební spořitelna
Českomoravská záruční a rozvojová banka
Československá obchodní banka
Deutsche Bank
GE Money bank
HVB Bank Czech Republic
IC Banka
Komerční banka
PPF Banka
Raiffeisenbank
Raiffeisen stavební spořitelna
Stavební spořitelna České spořitelny
Volksbank CZ
Všeobecná úverová banka
Wüstenrot hypoteční banka
Wüstenrot stavební spořitelna
Živnostenská banka

Poznámka: Ministerstvo financí obeslalo všechny banky a stavební spořitelny licencované na českém trhu, považujeme za přirozené, že banky, které se nevěnují retailovému bankovnictví, na otázky většinou neodpověděly.


Váš názor
  • pekne se o nas vlada stara
    31.8.2005 16:21

    Pred volbama se vlada snazi ziskat body u volicu, klientu bank, tak aby ji to nic nestalo (stejne je to s minimalni mzdou) a to ze tim odradi prichod zahranicnich investoru, ktery nepujdou do centralne planovane ekonomiky, to je ji jedno, protoze pristi volby uz tady nastesti nebude a z opozice bude kritizovat pristi vladu, ze od nas odchazeji investori.......
    jiri
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data