Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MF chce vytvořit Státní pokladnu

MF chce vytvořit Státní pokladnu

7.2.2005 13:43
Autor: 

Následuje tisková zpráva MF:
Ministerstvo financí předkládá vládě materiál – Záměr vytvoření Státní pokladny. Základním cílem zavedení Státní pokladny je technickou reorganizací a modernizací účetního systému, který bude integrovat a konsolidovat účetní data získaná v reálném čase. S využitím takto centralizovaných informací budou zásadním způsobem minimalizována rizika rozhodovacích procesů. Včasné s komplexní zavedení tohoto systému podstatně zvýší kvalitu řízení státních financí a zamezí vzniku případných nekrytých závazků státu v budoucnu.

Ministerstvo financí již několik let usiluje o zvýšení efektivity procesu řízení veřejných financí. Česká republika je v současnosti jediným státem, který nemá zavedenu standardní Státní pokladnu. Všechny nově přistupující státy tuto otázku vyřešily v rámci předvstupního období.

Základní filosofií Státní pokladny je záměr vybudování dobře, efektivně a transparentně fungujícího mechanismu řízení veřejných prostředků, který se blíží racionalitě fungování soukromého podniku. Efektivitě fungování a kvalitě řízení musí být podřízena celá struktura Státní pokladny, ať už se jedná o reorganizaci stávajícího systému, zavedení nových chybějících funkčních článků systému, stanovení efektivního způsobu centralizace, způsob efektivního nastavení kontrolních mechanismů apod. Praktickým výstupem tohoto řešení bude úspora peněžních, hmotných i lidských zdrojů což ukazují i zahraniční zkušenosti. V případě, že vláda schválí záměr projektu Státní pokladny, připraví Ministerstvo financí ve spolupráci s Ministerstvem informatiky dokumentaci programů.

Výstavba systému Státní pokladny bude probíhat v etapách. Celkové výdaje do úplného zprovoznění Státní pokladny v roce 2010 se předpokládají ve výši 2,4 mld. Kč. Část těchto prostředků bude hrazena ze zdrojů EU.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data