Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Jak efektivně vyškolit zaměstnance? Zeptejte se v Raiffeisenbank

9.12.2002 10:00
Autor: 

Využití iLearningu ze sady aplikací Oracle E-Business Suite přináší efektivní vzdělávání zaměstnanců

Dobře obstát v silném konkurenčním boji vyžaduje i neustálé zvyšování kvalifikace a znalostí zaměstnanců, aby byli připraveni co nejlépe vyhovět zákazníkům a jejich potřebám. I oddělení vzdělávání v Raiffeisenbank tento nelehký úkol průběžně řeší. Raiffeisenbank (RB) patří ke středně velkým bankám na českém trhu, postupně dochází k nárůstu počtu poboček, a tím i růstu počtu zaměstnanců, které je třeba proškolovat. Pokračovat pouze klasickou metodou „živých“ kurzů je velice nákladné, protože výdaje na školení se tak rapidně zvyšují. Jejich velká část přitom se samotným vzděláváním souvisí jen okrajově. Jedná se totiž především o náklady na pronájem sálů a techniky, cestovní náklady, diety a tak dále. Proto padlo rozhodnutí připravit novou strategii vzdělávání pomocí využití moderních metod elektronického učení, tedy tzv. e-learningu.

Více informací

Nový přístup
Strategii elektronického vzdělávání RB nejlépe vyhovělo řešení Oracle iLearning ze sady aplikací E-Business Suite. Toto řešení je postaveno na obecných výhodách elektronického učení. Mezi ně patří časová dostupnost dle potřeb uživatele (ale i organizace), možnost rozložit si kurzy do kratších časových úseků a zvýšit tak jejich efektivitu. Dále pak aktuálnost a konzistentní obsah. Samozřejmě odpadnou cestovní náklady a časové ztráty. Řešení iLearning Oracle a jeho používání neklade vysoké nároky na výkon klientských stanic. Uživateli k absolvování školení stačí jakýkoli internetový prohlížeč. Samotné aplikace běží na serverech firmy Oracle v USA a jsou RB poskytovány formou outsourcingu. Tím se bance podařilo také výrazně snížit náklady na správu. Není třeba obávat se o bezpečnost materiálů, neboť veškerý citlivý obsah je ukryt za firewally v bance, takže pravděpodobnost, že by se k obsahům kurzů dostal někdo nepovolaný, je minimální. Navíc díky přímé integraci iLearningu Oracle s bankovním intranetovým portálem se stává z této aplikace nástroj pro každodenní použití.

Více informací

Dispozice k růstu
Díky zavedení iLearningu Oracle ze sady aplikací E-Business Suite se RB podařilo omezit růst nákladů na školení, a to u všech položek (cestovní náklady, časová náročnost pro zaměstnance i minimalizace nákladů spojených se zavedením této nové metody). Banka tak získává dobré základy k upevnění svého postavení na trhu. V současné době poskytuje RB široké spektrum bankovních služeb soukromé i podnikové klientele na 43 obchodních místech, dislokovaných rovnoměrně po celém území ČR, a rovněž prostřednictvím širokého okruhu alternativních kanálů (internetové, telefonní, GSM bankovnictví). Raiffeisenbank je českou částí mezinárodní finanční skupiny Raiffeisen, jejíž sídlo je v Rakousku, a která patří k největším uskupením tohoto druhu ve střední a východní Evropě.
Zdroj: ORC

(komerční prezentace)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC