Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Střední Evropa: Přehled důležitých akciových zpráv - průběžně doplňováno

1.2.2007 11:20
Autor: KBC/Patria

PKO BP: Změny v představenstvu a dozorčí radě
Podle oficiálního prohlášení banky PKO BP odstoupil z funkce k 31. lednu člen představenstva zodpovědný za retailový segment, Jacek Oblekowski. Dozorčí rada rozhodla, že ho ve funkci nahradí Wojciech Kwiatkowski, v současnosti zodpovědný za pokladnu a spolupráci s Polskou poštou.

Ke stejnému datu také rezignoval člen dozorčí rady Jerzy Osiatynski. Náš názor: Vzhledem k velké konkurenci na retailovém trhu, považujeme zprávu za negativní. Navíc má představenstvo banky v současnosti pouze čtyři členy, poté co většina členů buď odešla nebo byla ministerstvem pro státní pokladnu vyměněna.

PKO BP: Jmenování generálního ředitele bylo odloženo
Dozorčí rada banky PKO BP nejmenovala žádného z nových členů představenstva (předpokládalo se jmenování nového generální ředitele a jeho dvou zástupců). Podle oficiálního prohlášení nebyl v dozorčí radě potřebný počet osob k hlasování, poté co rezignoval Jerzy Osiatynski (je potřeba minimálně šest členů). Žádné další informace nebyly zveřejněny, ale podle mluvčího banky by příští zasedání mělo být svoláno na začátek března.

Náš názor: Zprávu hodnotím jako negativní, protože představenstvo banky má v současnosti pouze čtyři členy, a to včetně dočasného generálního ředitele Gluchowskiho, který je zároveň předsedou dozorčí rady. Nicméně vzhledem k tomu, že rozhodnutí už mělo být učiněno dávno, neočekáváme výrazný dopad na cenu akcií.

Maďarsko: Lednové výdaje lékového dotačního rozpočtu jsou vyšší než se předpokládalo
Národní fond zdraví a pojištění (OEP) utratil v lednu 40 mld. HUF, což je 11 % z celoročních plánovaných výdajů, jak uvádí deník Vilaggazdasag. Podle deníku bylo 80 % z této částky utraceno v prvních dvou týdnech ledna.

Náš názor: Zprávu považujeme za neutrální, protože se domníváme, že tyto větší výdaje lze přičíst vytvářením zásob pacientů před snížením dotací na léky s účinností od 15. ledna 2007. Vyšší příspěvek pacientů napomůže tyto vyšší výdaje během roku vyrovnat, ale pokud by se čísla i nadále výrazně lišila v průběhu roku, vnímali bychom to negativně, protože nedávná léková reforma určuje výrobcům léků podílet se na financování nadměrných výdajů lékového dotačního rozpočtu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data