Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ekonomické instituty varují Německo před recesí

Ekonomické instituty varují Německo před recesí

14.10.2008 11:48
Autor: 

Německo se nachází na pokraji recese. Přední ekonomické instituty prudce snížily odhad hospodářského růstu pro rok 2009 největší ekonomiky eurozóny na pouhá 0,2 procenta z původního odhadu 1,4 procenta a podle nejpesimističtějšího scénáře prognózy zemi hrozí dokonce výrazný ekonomický pokles. Uvádí to dnes zveřejněná pololetní zpráva osmi významných institutů (pět z Německa, dva z Rakouska a jeden ze Švýcarska).

Zpráva uvádí, že zpomalení německé ekonomiky bude mít na svědomí především zrychlení inflace vzhledem k rostoucím cenám surovin, korekce na trhu s bydlením v různých zemích a krize na finančních trzích.

Instituty ve zprávě napsaly, že „současná dramatická eskalace finanční krize dále zhoršila vyhlídky na hospodářský růst,“ a uvedly, že se jejich odhady zakládají na předpokladu snížení úrokových sazeb Evropskou centrální bankou na 3,25 procenta do konce letošního roku.

Podle rizikového scénáře této prognózy, který vychází z delšího a silnějšího oslabení, by se Německo mohlo dokonce dostat do "výrazné recese" a HDP by v tomto případě kleslo o 0,8 %. Tento scénář však instituty považují za "méně pravděpodobný", než je základní prognóza, která počítá s růstem 0,2 %.

(Zdroj: Reuters, Welt Online)


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  • Realita
    14.10.2008 16:39

    Ikona bohatství, úspěchu a mnoha dalších superlativů USA směřuje do recese, největší světový exportér Německo také. Přesto je to přiznáváno jen na akademické úrovni. Na té statistické úrovni, která se zveřejňuje se zpožděním měsíce a později je ještě zpřesňována, to doposud vidět samozřejmě není, alespoň v Evropě ne. Zeptejte se dopravců, chcete-li vědět, jaká je pravda o realitě.
    Mudrc
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data