Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
OECD: Propad světové ekonomiky bude značně hlubší, než očekával MMF

OECD: Propad světové ekonomiky bude značně hlubší, než očekával MMF

3.3.2009 12:33
Autor: mediafax

PAŘÍŽ (MEDIAFAX) - Propad světové ekonomiky bude ještě mnohem hlubší, než jak ve své předpovědi z předminulého měsíce uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Řekl to v pondělí podle agentury Reuters hlavní ekonom Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) Klaus Schmidt-Hebbel.

Další podstatné snížení úrokových sazeb Evropskou centrální bankou (ECB) a britskou Bank of England (BoE) jsou podle Schmidt-Hebbela zcela oprávněná. "Recese se ještě prohloubí, o tom není pochyb," řekl. "Myslím, že tohle čtvrtletí bude to nejhorší ze všech," dodal.

MMF zveřejnil 28. ledna výhled vývoje světové ekonomiky s tím, že by globální růst měl v roce 2009 zaznamenat jen 0,5 procenta. Přitom v předcházející předpovědi očekával růst 2,2 procenta.

Podle Schmidt-Hebbela ale ani toto drastické zhoršení předpovědi budoucího vývoje nereflektuje velikost hospodářského propadu v současné situaci. Schmidt-Hebbel podle svých slov připravuje novou předpověď, která by měla vyjít na konci března. V ní by OECD měla snížit své vlastní predikce z listopadu minulého roku.

"Bude to mnohem hlubší, než očekávala lednová předpověď MMF, a to ve všech bodech," uvedl Schmidt-Hebbel. "Bude to mnohem hlubší a mnohem delší, než očekávala předpověď MMF," dodal.

V listopadu minulého roku OECD předpokládala pro 30 svých členských zemí propad produkce o 0,4 procenta v tomto roce. Členy OECD jsou všechny bohaté průmyslové země a několik méně rozvinutých ekonomik jako Jižní Korea, Mexiko a Turecko.

"Ekonomiky OECD na tom budou výrazně hůře než světová ekonomika, protože rozvíjející se země jako Indie, Čína a některé další zaznamenají v roce 2009 pozitivní růst," uvedl Schmidt-Hebbel.


Váš názor
 • Aký prepad?
  3.3.2009 12:49

  Preboha, aký prepad svetovej ekonomiky? Veď tam hovoria o revízii rastu z 2,2 na 0,5. Takže stále sa jedná o rast a NIE O PREPAD!!! Keby napísali "prepad tempa hospodárskeho rastu", bolo by to O.K.. Ale tak ako to napísali je to blbosť. Všimol som si, že podobnú chybu robia novinári stále, ale tu na Patrii by si na to predsalen mohli dať trochu väčší pozor.
  Peter
  • Re: Aký prepad?
   3.3.2009 12:54

   http://in.reuters.com/article/businessNews/idINIndia-38307720090303?sp=true
   petr666
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data