Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Eurokoruna – technická analýza po včerejším rozhodnutí bankovní rady

Eurokoruna – technická analýza po včerejším rozhodnutí bankovní rady

6.11.2009 13:06

Včera bankovní rada rozhodla o ponechání 2T repo sazby na úrovni 1,25 %. Hlasování o ponechání sazeb bylo nejtěsnější možné. Čtyři členové hlasovali pro ponechání aktuální sazby, tři členové hlasovali pro snížení o 0,25 %. Trh po předchozích výrocích viceguvernéra Singera čekal spíše snížení sazeb, o čemž svědčí reakce trhu na oznámení, která byla ve prospěch koruny. Ta prakticky okamžitě posílila pod 26 a v rámci dne se dotkla až další hladiny podpory 25,80 / EUR. Dnes pokračuje v posilování o dalších 15 haléřů (0,5 %) proti včerejšímu závěru.

Z technického pohledu vyplnil graf eurokoruny v říjnu částečně formaci „otočená hlava ramena“, o které jsme psali v předchozí technické analýze a koruna prudce oslabila až na 26,65. Tato úroveň leží na rovnoběžce s ramenní linií, která je dána maximem z letošního srpna. Z této úrovně jsme byli svědky stejně prudkého posílení až k pásmu kolem 26 , kde leží technické podpory grafu a tzv. krční linie uvedené formace. Ty byly prolomeny včera těsně po oznámení bankovní rady. Dnes koruna dále posiluje spolu s měnami v regionu pod 25,80, což je původní ramenní linie a 50% Fibonacciho úrovně z celého růstu grafu od září. Tím je formace „otočená hlava-ramena“ zneplatněna.

Graf (kliknutím na obrázek graf zvětšíte do nového okna)

CZKEUR 6.11.2009


Nyní se pohybujeme okolo technicky významné úrovně 25,70. Jde o horní linku sestupného trendu od letošního března (fialový kanál), který koruna opustila v řijnu a dnes opuštění tzv. potvrzuje dotekem zhora. Je pravděpodobné, že se koruna od této linky odrazí a zkoriguje své poslední posílení.

Jestliže je koruna již v oslabujícím trendu (krátko- až střednědobém), měla by se v nejbližších dnech platně vrátit nad silné pásmo 26 – 26,10 a umazat významnou část ze svých posledních zisků. Naopak nepřekonání nebo krátkodobé (falešné) překonání úrovně 26 by svědčilo spíše o formě nějaké širší konsolidaci do strany, která by, dle pravidel technické analýzy, byla pravděpodobně zakončena dalším posílením koruny. Do konce roku kurz koruny ovlivní jednak nálada na světových trzích – optimismus korunu podporuje a také případné spekulace před dalším zasedáním bankovní rady v prosinci.

Proč je pásmo okolo 26Kč důležité? Leží v něm:

 • 23,6% Fibonacciho úrovní z celého posílení od února (26,09)
 • 200denní exponenciální průměr (26,01)
 • rezistence ze srpna a října 2009
 • 25,90 je úroveň podpor a rezistencí z roku 2008
 • 38,2% Fibonacciho úrovní z růstu od konce září na říjnový vrchol (26,02)

Váš názor
 • Super!!!
  6.11.2009 18:17

  Krásné, přehledné, srozumitelné, jen tak dál.!!!!:-))
  Eva - Esso
 • Pěkné!
  6.11.2009 15:39

  opravdu dobrý, jen se bojim, že jestli budeš takhle pokračovat, tak brzo budou Tvé analýzy už jen v placené sekci :(
  First Knight
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data