Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pegas Nonwovens ohlásil dividendu 0,95 EUR/akcie, měla by být vyplacena na konci třetího čtvrtletí

Pegas Nonwovens ohlásil dividendu 0,95 EUR/akcie, měla by být vyplacena na konci třetího čtvrtletí

7.7.2010 8:17
Autor: mediafax

Aktualizováno (9:16) LUCEMBURK/ZNOJMO (MEDIAFAX) - Společnost Pegas Nonwovens oznámila záměr vyplatit dividendu ve výši 0,95 eura na akcii. Firma o tom informovala ve středu.

Celkově by tak měl Pegas Nonwovens vyplatit dividendy ve výši 8,77 milionu eur, přičemž zdrojem pro výplatu dividendy má být stejně jako v minulých letech emisní ážio společnosti, tedy příplatek nad nominální cenu vydaných akcií.

"Pokud nenastanou nepředvídatelné mimořádné události, bude dividenda vyplacena na konci třetího čtvrtletí tohoto roku. Konečné potvrzení výše dividendy, včetně termínů rozhodného dne pro vznik nároku na dividendu a výplatního dne dividendy, budou oznámeny počátkem září," uvedla společnost v prohlášení. 

„I přes investici do nového výrobního provozu a s tím spojené kapitálové výdaje chceme našim akcionářům umožnit participovat na finanční výkonnosti společnosti,” prohlásil František Řezáč, člen představenstva společnosti Pegas Nonwovens.

Pegas Nonwovens je holdingová společnost se sídlem v Lucembursku s provozními dceřinými společnostmi ve Znojmě v České republice. Společnost vyrábí netkané textilie na bázi polyethylenu a polypropylenu pro oblast hygieny, průmyslu, stavebnictví, zemědělství a ostatních specializovaných sektorů. Tyto textilie jsou primárně využívány pro výrobu dětských plenek, výrobků dámské hygieny a inkontinence pro dospělé. Pegas Nonwovens zaměstnává v současnosti kolem 380 pracovníků a je veřejně obchodovanou společností na burzách v Praze a ve Varšavě.


Váš názor
  •  
    7.7.2010 9:13

    0,95 EUR = 26,70 Kč ???? to by znamenalo, že 1 Euro = 28,10... :-))
    KD
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university