Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CETV potvrdila celoroční výhled, za 3Q vidí tržby meziročně podobné a OIBDA o 3-6 mil. USD nižší. CET 21 nabídne dluhopisy za 238 mil. USD

CETV potvrdila celoroční výhled, za 3Q vidí tržby meziročně podobné a OIBDA o 3-6 mil. USD nižší. CET 21 nabídne dluhopisy za 238 mil. USD

8.10.2010 13:06
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Rozšířeno (15:49) Mediální skupina Central European Media Enterprises (CETV) potvrdila výhled celoročních tržeb v rozsahu 710 až 725 milionů USD s tím, že tržby v samotném třetím čtvrtletí roku by měly být shodné s úrovní 3Q loňského roku. Potvrzený výhled je v souladu s červencovým odhadem firmy, kterým snížila svůj předchozí výhled, který hovořil o 790 až 820 mil. USD. Pro třetí čtvrtletí roku CETV očekává jádrový zisk OIBDA meziročně nižší o 3 až 6 milionů USD a na úrovni celého roku dosažení 100 až 115 mil. USD. Také tato úroveň tak zůstává potvrzena proti červencového výhledu vedení společnosti, ve kterém zmírnila předchozí odhad hovořící o 140 až 160 mil. USD. Jako důvod pro nižší OIBDA firma uvedla nižší výdaje na reklamu na slovenském trhu.

"Zprávu vnímáme negativně. Společnost ponechala beze změny cíl tržeb, které byly založeny na směnných kurzech z 12. července. Protože od té doby americký dolar oslabil proti koši relevantních lokálních měn o 9 procent, což by se mělo pozitivně odrazit v tržbách společnosti ve vyjádření v dolarech, potvrzení výhledu znamená, že společnost musí očekávat nižší výdaje na reklamu ve druhé polovině roku 2010, než v dřívějším výhledu. Náš odhad pro celoroční tržby společnosti činil 749 milionů amerických dolarů, pro OIBDA pak 120 milionů dolarů. Oslabení dolaru vůči lokálním měnám, který zmiňuji, počítám jako dolarový index. Index je váženým průměrem jednotlivých měn zemí, kde CME působí, přičemž jsme jako váhy použili podíl tržeb v dané měně na celkových tržbách," uvádí v komentáři analytik Patria Finance Tomáš Tomčány.

Na základě dat Eurostat o meziročním růstu HDP v ČR a na Slovensku ve 2Q o 3,0 %, respektive 4,7 %, CETV uvedla, že očekává následování tohoto růstu televizní reklamou. „Výdaje na televizní reklamu růstem následují a zaostávají za HDP a zvláště na Slovensku ještě pro 3Q očekáváme meziročně nižší výsledek. Vedení CETV předpokládá ve 3Q celkově tržby srovnatelné se stejným obdobím loni a OIBDA nižší o tři až šest milionů dolarů,“ uvedla CETV. Dále upozornila, že její výsledky podléhají sezónním vlivům s tradičně nejsilnějším posledním čtvrtletím v roce. „Pokud růst HDP v ČR na Slovensku bude ve druhé polovině roku pokračovat, pak vedení společnosti čeká růst výdajů na reklamu pod vlivem ekonomického oživení ČR a Slovenska,“ stojí v prohlášení CETV. V hlášení ve Spojených státech CETV také uvedla, že neposkytne úpravu pro US GAAP, pokud jde o celoroční OIBDA, protože „významný část dluhu je vydána v EUR a zisky společnosti jsou silně ovlivněny aktuálně v podstatě nepredikovatelnými zisky a ztrátami z měnového vývoje, které se potenciálně do výsledku mohou materializovat“.

CET 21, náležející do mediální skupiny CETV, dnes oznámila, že vydá v rámci neveřejné nabídky seniorní dluhopisy s fixním výnosem v objemu 170 milionů eur (v přepočtu 237,5 milionu USD). CET 21, která zodpovídá za aktivity skupiny CETV v České republice a na Slovensku, chce výnos z prodeje dluhopisů použít na splacení tuzemské půjčky, získané na konci roku 2009 od České spořitelny společně s UniCredit a BNP Paribas v rozsahu 2,8 miliardy korun (v přepočtu 115 mil. eur) a pro splacení dluhu mateřské společnosti v rozsahu 49 milionů eur. Ta pak výnos použije na splacení části vlastních dluhů. "O tom, které konkrétní nástroje a jejich objemy budou nahrazeny, ještě nebylo rozhodnuto,“ uvedla společnost.

Výsledky CETV za třetí čtvrtletí roku budou zveřejněny 27. října 2010. Akcie CETV v Praze ztrácejí 0,7 % na úroveň 432 Kč/akcie, když kolem vydání informace se pohybovaly na nule. Na Nasdaqu titul včera se ztrátou 1,57 % uzavřel na úrovni 24,51 USD, v afterhours posílil o 0,19 % k 24,56 USD/akcie. Aktuálně roste o 0,3 % na 24,58 USD/akcie.

(Zdroj: CETV, Bloomberg)


Váš názor
  •  
    8.10.2010 13:28

    prodávejte a prodávejte :)
    VSE LIMITED
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data