Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
ČEZ – Výhled Patrie pro rok 2012

ČEZ – Výhled Patrie pro rok 2012

9.1.2012 16:47, aktualizováno: 10.1. 16:27
Autor: Tomáš Sýkora, Patria Finance

Aktualizováno Pro akcie společnosti ČEZ máme do příštího roku neutrální investiční doporučení, tedy držet. Současné cenové úrovně okolo 780 Kč jsou blízko našemu férovému ocenění.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 • doporučení Patria na ČEZ
  9.1.2012 18:47

  za normálních okolností by se společnost Patria měla, vzhledem ke svým aktivitám jednoho z nejaktivnějších a často zcela dominujících tvůrců trhu na ČEZ, vyvarovat takovýchto komentářů ! Jedno (obchodování) nebo druhé (analyzování) je pak velmi nevěrohodné!
  klike
 •  
  9.1.2012 18:40

  Analytik Patrie mluví o poklesu ceny elektřiny a to z 59 na současných 52,5 EUR/MWh. Už ale nespojuje tento pokles s poklesem ceny povolenky, která poklesla ve stejném období z 18 na současných 7 EUR/t. Z tohoto pohledu je propad ceny elektřiny oprávněný a to i když mají dnes všechny evropské energetiky mimo ČEZ tyto povolenky zdarma, jsou totiž přenosné do období po roce 2013. Jediná utility v EU, která na poklesu ceny povolenky pro rok 2012 může vydělat, je ČEZ. Pokud totiž zůstanou povolenky na současné úrovni může to pro ČEZ znamenat úsporu na darovací dani pro rok 2012 od 1 až do 2 mld. Kč! Analytik také zapoměl zmínit, že Patria (nedávný komentář) poměrně reálně očekává růst čistého zisku čez v roce 2012 až o 10%. To nemluvím o tom, že Patria nevěřila po celou dobu, že zisk čez za rok 2011 dosáhne čezem predikovaných 40,6 mld. Kč a analytik Patrie rovněž opoměl okomentovat fakt, že všechny podmínky, které čez pro dosažení takového zisku byly beze zbytku do konce roku 2011 splněny. Navíc speklulace o dani na povolenky po roce 2013 je poměrně zbytečně ze strany Patrie vyhrocená. Proč? Když bude vysoko, státu zcela jistě postačí velmi slušný výnos z dražby povolenek. Pokud bude cena povolenky nízko, ztrácí jakékoli danění po roce 2013 větší význam pro hodnotu čez.
  Mike
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC