Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Gregor (MF): Eurodluhopisy vydáme za lepších podmínek, než je v regionu zvykem

Gregor (MF): Eurodluhopisy vydáme za lepších podmínek, než je v regionu zvykem

12.1.2012 16:58
Autor: Redakce, Patria Online

České republice by se letos mělo podařit vydat dluhopisy denominované v eurech výhodněji, než ostatním zemí ze středu a východu Evropy, prohlásil dnes pro Bloomberg sebevědomě náměstek ministra financí Jan Gregor.

„Česká republika se za poslední roky oddělila od regionu a je vnímána jako (země) blížící se kvalitami k zemím eurozóny,“ uvedl náměstek ministra financí pro Bloomberg s tím, že doufá, že se fundamenty, kterým ČR za tuto pozici vděčí, nezmění.

Gregor v rozhovoru pro agenturu Bloomberg dále uvedl, že ministerstvo je připraveno eurobondy vydat v objemu jedné až dvou miliard eur kdykoliv počínaje únorem, kdy již bude známa nová jeho makroekonomická prognóza. Zároveň však připustil, že pokud podmínky na trhu nebudou příznivé, může MF prodat na zahraničních trzích dluhopisy denominované i v jiných měnách.

 

Již v listopadu loňského roku Gregor za ministerstvo financí uvedl, že pravděpodobnost, že ČR ještě v roce 2011 vydá plánovanou emisi dluhopisů denominovaných v eurech, se postupně snižuje. Zopakoval, že ministerstvo financí bude dále vyčkávat na příznivé podmínky na trhu, které nyní takové nejsou.

Jako významný faktor Gregor také uvedl, že ministerstvo financí není do rychlého vydání emise nuceno chybějícími finančními zdroji. Podle něj získalo prostředky z úspěšné pilotní emise dluhopisů pro občany a emisi eurodluhopisů si proto může dovolit odložit na příhodnější podmínky. "Snažíme se být nadále flexibilní, pokud se tam to okénko objeví. Vydali jsme větší retailové dluhopisy, než jsme čekali, to nám to čekání na to okénko na trhu výrazně usnadňuje," citovala jeho listopadová slova agentura Reuters.

Ministerstvo financí vydalo pilotní emisi dluhopisů pro občany 11. listopadu a proti původnímu očekávání zhruba 10 miliard korun vynesla 20,4 mld. . V příštím roce ministerstvo zváží dle slov ministra Kalouska emisi dluhopisů pro občany v rozsahu řádově 40 miliard korun.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  • Od "privatizácie "90
    12.1.2012 21:09

    PO dlhopisy 2012 - prebieha aj u nás proces akéhosi "objavovania Ameriky" 500 rokov po Kolumbusovi. Zaklínadlá od trhového mechanizmu a jeho Klausovského všeliečiaceho účinku na všetko a nič,...len tieto HESLÁ 1990-2012 a pred nimi europroblémy bez východného bloku ZSSR, či komplexnejšie europroblémy komplexnejšej eurozóny 2008-2012?! Aký je v tom postupne miznúci rozdiel, zmenšujúci odlišnosť a ešte aj na báze stavu morálky práva a zásadovosti od EP EU a ich subordinačných inštitúcií až po stav morálky, práva a eurokorupcie už na našich obecných parlamentoch/niektorých/ až po EP?! Kto sa mi pokúsi vysvetliť , že stav 2012 je výsledkom kontinuity čoho a v prospech koho s výhľadom QUO VADIS naša nenahraditeľná eurozóna aj s eurom a jeho "kreditom 2012" Od rodiny začínajúc u nás, aby sme sanaučili sa zmierovať sa s tým - už len europožehnanie Vatikánu, ako v 30-tych rokoch?! Ale bolševizmus už 22 rokov neni euronepriateľom tak , ako v čase fašizmu! Tak aký nový jednotiaci faktor potomkov protifašistickej koalície 1941-1945 si navzájom EUROPONÚKNEME v roku 2012 do najbližšej budúcnosti?! Spoločné "eurozatĺkanie" porušovania národných zákonov a smerníc EU pre mizivé % tých jednotlivcov a "skupín" v Európe, ako protipólu obyvateľstva Eurozóny?! Tak takýto "model" by sa hodil ale poriadne do minulosti -od Hitlera až ku Biblickým tragickým príbehom, a nie do tretieho tisícročia v Európe! Je to na spovedné pováženie a bezperspektívne v pokračovaní týmto "eurosmerom"!!!
    turcan
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
AvalonBay Communities Inc (09/16 Q3, Aft-mkt)
Luxottica Group SpA (09/16 Q3)
1:50JP - Zahraniční obchod, mld. JPY
2:30JP - PMI v průmyslu
7:00Koninklijke Philips NV (09/16 Q3)
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
12:55VF Corp (09/16 Q3)
13:30Kimberly-Clark Corp (09/16 Q3)
13:30Sandvik AB (09/16 Q3)
13:30T-Mobile US Inc (09/16 Q3)
22:05Visa Inc (09/16 Q4)