Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ERÚ představil další krok směrem k omezení podpory obnovitelných zdrojů

ERÚ představil další krok směrem k omezení podpory obnovitelných zdrojů

13.07.2012 12:56
Autor: ČTK

Energetický regulační úřad (ERÚ) předložil ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) návrh novely zákona o podporovaných zdrojích energie, který má umožnit budoucí zastavení podpory obnovitelných zdrojů. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ERÚ Jarmila Lehnerová. MPO již dříve uvedlo, že se novelou bude zabývat. 

ERÚ ministerstvu předložilo ve třech variantách. "Věřím, že ministerstvo se s jednou z předložených variant ztotožní a podpoří tak regulátora v jeho úsilí dále nezatěžovat zákazníky nepřiměřenými finančními příspěvky na podporu výroby elektřiny z podporovaných zdrojů, které se promítají do ceny elektřiny a ovlivňují tak ekonomickou situaci průmyslu i obyvatelstva," uvedla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková. 

Energetický regulátor navrhuje zastavení podpory nových obnovitelných zdrojů energie od roku 2014. Podle Vitáskové je současná podpora obnovitelných zdrojů za hranicí ekonomických možností České republiky a zastavením podpory v roce 2014 by spotřebitelé v příštích 20 až 30 letech mohli na nákladech za energii ušetřit stovky miliard korun

Zastavení podpory by se týkalo pouze nových zdrojů uvedených do provozu od roku 2014. Netýká se tedy současných obnovitelných zdrojů nebo těch, které budou uvedeny do provozu do konce roku 2013. Zástupci sektoru obnovitelných zdrojů záměr zastavit podporu kritizují.


Váš názor
 • Nepřehánějme
  13.07.2012 13:17

  Stovky miliard korun? Opravdu? I kdybychom se na tak mamutí přebytek opravdu dostali (za předpokladu, že při prohlášení paní Vitásková nebyla pod vlivem nějaké silné drogy a myslela propočet vážně), tak se to rozhodně neprojeví ve snížené koncové ceně elektřiny pro běžné zákazníky. Oni si chytrolíni s ČEZu a přidružených jistě najdou nějaké využití "stovek miliard" a běžný člověk se o nich nakonec ani nedozví.
  Hanz
  • Re: Nepřehánějme
   13.07.2012 13:41

   skoro jsi to trefil...rozdýchá nyní nadýchaný "plyn ".S touto komoditou ma jistě hodně starostí :-)))
   AMN
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Tesco PLC (02/20 Q4)
Wirecard AG (12/19 Q4)
9:00CZ - Nezaměstnanost
20:00USA - Zápis z jednání FOMC