Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital do konce roku zešíthlí o pětinu lidí, slibuje soustředění na jádrový byznys a úsporu 40 mil. USD ročně

KIT digital do konce roku zešíthlí o pětinu lidí, slibuje soustředění na jádrový byznys a úsporu 40 mil. USD ročně

17.9.2012 13:30, aktualizováno: 17.9. 15:46
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Technologická společnost KIT digital oznámila, že plán restrukturalizace, oznámený dříve v letošním roce, postoupil do fáze, ve které proběhne propuštění více než pětiny z celkového počtu zaměstnanců. Akcie KIT digital postupně od zveřejnění zprávy obrátily i 1,2% poklesu a 57 Kč k 2,25% růstu a úrovni 59 Kč. Na Nasdaqu akcie rostou o 2,2 % nad 3 USD/akcie (cca 57 Kč).

KIT digital se dle svých slov chce soustředit na jádrovou část svého byznysu. Za tu pokládá správu videoobsahu KIT Cosmos (VCMS), související podpůrné služby a KIT Cloud. „Urychlení integrace společnosti nám umožní rozšířit nabídku služeb, zvýšit efektivnost a navrátit našeho podnikání finanční sílu,“ uvedl dočasný CEO společnosti Peter Heiland. Již tato slova naznačují změnu u dříve provedených akvizic. „ Dokončili jsme divestici části nejádrových aktivit, naopak posílili jádrový byznys. Očekáváme od toho silnou podporu růstu,“ dodal Heiland.

V rámci úspor v KIT digital odejde zhruba 300 zaměstnanců, což znamená 22 procent celkové pracovní síly. KIT digital si od kroku slibuje úsporu 40 milionů dolarů ročně. Zároveň firma uvedla, že ve 3Q12 očekává započtení s tímto krokem souvisejících nákladů v rozsahu 4 milionů dolarů. Náklady se vztahují zejména k vypořádání benefitů. „Tato čísla přitom neobsahují dodatečný přínos z divestic,“ uvedl finanční ředitel společnosti Fabrice Hamaide. „Soustředíme se na nastavení strategie, konkurenceschopnost a tvorbu hodnoty pro akcionáře,“ dodal CFO.

Dle KIT digital se změny uskuteční dominantně během 3Q12, dobíhat budou v průběhu 4Q letošního roku. Náklady na vypořádání benefitů budou reálně vyplaceny do konce kalendářního roku 2012.

Na sklonku srpna KIT digital oznámila, že dosavadního CEO společnosti Barak Bar-Cohena nahradil rozhodnutím valné hromady s okamžitou platností v roli dočasného CEO K. Peter Heiland. 50letý manažer stojí v čele společnosti JEC Capital Partners LLC, investiční společnosti zaměřené na investice do technologických společností. Jak již dříve KIT digital informovala, Heiland ovládá přímo či nepřímo kolem 8 procent vydaných akcií KITD. Před založením JEC Capital Partners působil 22 let v provozním řízení globální technologické společnosti, později pracoval pro GSI Group či Integrated Dynamics Engineering.

Mezi KIT digital na straně jedné a Costa Brava a JEC na straně druhé panovaly dlouhodobé spory ohledně obsazení představenstva. Společně se jmenováním zástupců Costa Brava a JEC do vedení KIT digital v úvodu srpna uzavřely KITD a Costa Brava s JEC dohodu o vzájemné podpoře Costa Brava a JEC, pokud jde o kandidáty do představenstva KIT digital na valné hromadě s platností do roku 2013. Součástí dohody bylo, že inverzně KIT digital podpoří oba zástupce Costa Brava a JEC a strany se zdrží jakýchkoli kroků jdoucích proti představenstvu společnosti. Dohoda měla dle srpnového vyjádření KITD také „další podmínky a ustanovení“.

Z KIT digital přes při změně CEO oznámené dohodě na dalším pokračování naopak odešel Barak Bar Cohen. Firma uvedla, že se s ním nakonec na podmínkách další spolupráce nebyla schopna dohodnout.


(Zdroj: KIT digital)


Čtěte více:

KIT digital (+23 % na Nasdaqu) uhasila spory v představenstvu, doplnila jej o zástupce Costa Brava a JEC a ruší transakční výbor
7.8.2012 15:46
Technologická společnost KIT digital doplnila nejvyšší vedení společno...
KIT digital (+15 %) vyměnila CEO. Heiland z JEC Partners střídá Bar-Cohena. Části investorů pošle 4,45 mil. USD
30.8.2012 12:42
Představenstvo technologické společnost KIT digital odsouhlasilo k dat...
KIT digital technicky zajistí internetové vysílání ČT, s britskou TV má ocenění za inovace
10.9.2012 15:55
Internetové vysílání České televize v příštích dvou letech technicky z...

Váš názor
 • Nevím jak vy,
  17.9.2012 14:25

  ale já tuto zprávu hodnotím pozitivně. Především, bankrot se nechystá, naopak až se da firma zase dokupy a zefektivní své aktivity může přehoupnout do zisku. Bude to chvíli trvat snad i víc jak půl roku, ale pak to vidím, že cena kolem 8-10 USD je reálná.
  jarom
  • Re: Nevím jak vy,
   17.9.2012 15:03

   kéž by,snad nám shortáci nezatopěj.lezu do pozice,ale vopatrně
   fojtin
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university