Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street v pátek propadla popáté v řadě poprvé od července; za týden -2 %; objemy ale zůstaly podprůměrné

Wall Street v pátek propadla popáté v řadě poprvé od července; za týden -2 %; objemy ale zůstaly podprůměrné

31.12.2012 9:29
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké trhy v pátek propadly již popáté v řadě, když investorům dochází trpělivost s americkými zákonodárci, kteří nejsou schopni dohodnout se na kompromisním řešení fiskálního útesu. Index DJIA propadl o 1,2 %, S&P 500 ztratil 1,1 % a Nasdaq poklesl o 0,86 %. Pětidenní propad je u indexu S&P 500 nejdelší od září a u indexu DJIA dokonce nejdelší od července. Za celý týden indexy DJIA a S&P 500 odevzdaly bezmála 2 %, což je největší týdenní propad za poslední dva měsíce.

Propad vedly akcie ze sektoru energií v čele s akciemi Valero Energy a Peabody Energy. V rámci DJIA ztrácely nejvíce akce Hewlett-Packard, kde regulační úřad oznámil začátek vyšetřování nedávné převzaté společnosti Autonomy.

Vzhledem k vánočním svátkům byly objemy podle očekávání nízké, když se pohybovaly zhruba 30 % pod 30denním průměrem. Jednou z mála výjimek byly akcie Macy´s, které posílily o 0,8 %. Investoři tak zřejmě spekulovali na to, že tento řetězec obchodních domů bude profitovat z vánočních prodejů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.05.2025
14:59Fidelity: Investoři do ETF reagují na celní konflikt odklonem od USA
8:13Víkendář: Reklamu jen tak nepoznáme?
24.05.2025
14:33Fidelity International: Jak mohou neutrální akciové strategie využít sílu volatility
8:10Víkendář: Svět, kde předvídatelnost je slabostí a cla jsou nejkrásnějším slovem ve slovníku
23.05.2025
22:03Americké trhy krvácí po hrozbách cel vůči EU a Applu  
17:44Traders Talk: Trump rozbouřil trhy, Colt potěšil výsledky a UnitedHealth v problémech
17:17PwC: Prodej elektromobilů v 1. čtvrtletí stoupl o 42 procent na 2,7 milionu
15:57Jednání s EU podle Trumpa nikam nevedou, chce clo 50 procent. Akcie klesají
15:49Půjde to k normálu bez cenového šoku?
14:26Pivo s Patrií ve Zlíně - s analytikem a makléřem o trzích i novinkách ve světě investic
13:03Perly týdne: Googlu a Applu se změnily časy
13:01Italská banka UniCredit soudně napadne podmínky převzetí konkurenční Banco BPM
11:00M2C míří na burzu: Český lídr v péči o nemovitosti sází na technologie a globální expanzi
10:30Tlak na dluhopisy polevil a ulevilo se i akciím  
10:13Do Česka dorazily první dodávky nového jaderného paliva od Westinghouse
8:56Německo hlásí růst HDP o 0,4 pct, ale celoroční stagnace zůstává ve hře
8:46Rozbřesk: Zhoršená nálada v eurozóně. Ale z jiného důvodu, než byste čekali
8:45Erste a VIG dnes naposledy s dividendou, růst HDP v Německu a další várka celního napětí mezi USA a EU  
22.05.2025
22:01Zámořské akcie se stabilizují, nárůstům vévodí Advanced Auto Parts  
17:20Výjimečný celý svět

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data