Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Komerční banka, a.s. - Oznámení o transformaci Penzijního fondu Komerční banky, a.s. na KB Penzijní společnost, a.s.

Komerční banka, a.s. - Oznámení o transformaci Penzijního fondu Komerční banky, a.s. na KB Penzijní společnost, a.s.

14.01.2013 15:59
Autor: Redakce, Patria.cz

Komerční banka, a.s.
IČO: 453 17 054
Povinně uveřejňovaná informace

V Praze dne 14. ledna 2013

Komerční banka, a. s., se sídlem Praha 1, Na Příkopě 33, č.p. 969, PSČ 114 07, IČ 45317054, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1360, oznamuje,

že její 100% dceřiná společnost Penzijní fond Komerční banky, a. s., byla od 1. ledna 2013 ve smyslu zákona o doplňkovém penzijním spoření č. 427/2011 Sb., transformována na KB Penzijní společnost, a. s., se sídlem náměstí Junkových 2772/1, Stodůlky, 155 00, Praha 5 a se základním kapitálem 300 mil. Kč.

Transformace společnosti proběhla v návaznosti na účinnost důchodové reformy v České republice od 1. ledna 2013. Důchodový systém ČR byl rozšířen na tři pilíře a zahrnuje státní průběžný systém, doplňkové penzijní spoření (3. pilíř), jehož pravidla byla upravena, a individuální spoření (2. pilíř), které je novou součástí systému. Dosavadní penzijní fondy byly transformovány na penzijní společnosti, přičemž u nově vznikajícíh fondů jsou oddělena aktiva penzijních společností a spravovaných fondů, s cílem zvýšit transparentnost a ochranu prostředků klientů. Majetek klientů v dosavadním penzijním fondu byl vložen do tzv. transformovaného fondu.

Předmětem podnikání společnosti KB Penzijní společnost, a. s., je shromažďování příspěvků účastníka, zaměstnavatele a státních příspěvků a jejich obhospodařování ve fondech podle zákona o doplňkovém penzijním spoření (3. pilíř), shromažďování a obhospodařování prostředků účastníka spoření v důchodových fondech (2. pilíř) a dále provozování penzijního připojištění prostřednictvím transformovaného fondu.

Skupina Komerční banky se účastní druhého pilíře důchodového systému ČR v souladu se svou strategií budování dlouhodobých vztahů se svými klienty a komplexního uspokojování jejich finančních potřeb.

Tato informace bude rovněž zveřejněna na internetových stránkách Komerční banky, a.s. na odkaze: http://www.kb.cz/cs/o-bance/tiskove-centrum/informacni-povinnost/zpravy.shtml.

(komerční sdělení)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y