Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Brusel prý schválí spojení burz ICE a NYSE Euronext

Brusel prý schválí spojení burz ICE a NYSE Euronext

17.06.2013 16:34
Autor: ČTK

Evropská komise schválí plánované převzetí burzovní skupiny NYSE (41,32 USD, 2,08%) Euronext , k němuž se chystá konkurenční společnost IntercontinentalExchange (ICE). Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje obeznámené se situací. ICE nabízí 8,2 miliardy dolarů (zhruba 158 miliard Kč) a burzy už se na spojení dohodly koncem loňského roku. Jejich spojením vznikne globální burzovní operátor, který bude nabízet širokou škálu obchodů s finančními produkty. 

"Očekává se, že dohoda bude schválena bez jakýchkoli podmínek," uvedl jeden ze zdrojů. Evropská komise by měla ohledně spojení NYSE Euronext a ICE rozhodnout do příštího pondělí. Začátkem měsíce už transakci schválili akcionáři NYSE Euronext. 

Skupina NYSE Euronext vznikla v dubnu 2007 spojením newyorské burzy NYSE a panevropského provozovatele akciových trhů Euronext. NYSE Euronext vedle akciové burzy v New Yorku provozuje trhy v Amsterodamu, Bruselu, Lisabonu a Paříži. ICE patří v burzovním sektoru k relativním nováčkům a zabývá se především obchodováním s komoditami. Pod jednou střechou se tak díky připravovanému spojení ocitnou dva silní hráči, kteří se podle analytiků budou vzájemně doplňovat. 

ICE se ve spolupráci s další burzovní společností Nasdaq OMX (11,28 USD, 1,53%) Group snažila NYSE Euronext převzít již předloni, kdy nabízela zhruba 11 miliard dolarů, záměr ale odmítly regulační orgány. Měly totiž obavy, že NYSE a Nasdaq by v Americe zcela ovládly obchodování s akciemi. Loni na jaře pak regulátoři odmítli podobný záměr německé Deutsche Börse (48,51 EUR, 0,41%), která chtěla NYSE Euronext rovněž převzít a nabízela více než devět miliard dolarů.

 


Čtěte více:

Burzovní megafúze je tu: ICE kupuje NYSE Euronext za 8,2 miliardy dolarů
20.12.2012 14:46
Spekulace o tom, že burzovní společnosti IntercontinentalExchange (ICE...
Deutsche Börse po megafúzi NYSE + ICE prý už nemá zájem o Euronext
09.01.2013 13:26
Německá burzovní skupina Deutsche Börse (47,24 EUR, 0,30%) už ztratila...
NYSE Euronext kvůli megafúzi prudce klesl čtvrtletní zisk, EPS a dividenda ale navyšují letošní zisky na 11 %
05.02.2013 10:49
Transatlantický provozovatel burz NYSE (34,87 USD, 0,23%) Euronext vy...
Souboj o technologická IPO přituhuje. NYSE letos vede nad Nasdaqem
11.06.2013 18:14
Když dvě největší americké burzy lákají zájemce o IPO, jdou si tvrdě p...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.02.2026
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 pct
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?
8:39Obavy z AI zasahují tradiční finanční firmy a Paramount dál bojuje o Warner Bros.  
6:03AI investice zvyšují volatilitu na trzích. S&P 500 se po růstu může znovu octnout pod tlakem
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst