Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Putinův poradce varuje: Po sblížení s Evropou stihne Kyjev rána za ranou

Putinův poradce varuje: Po sblížení s Evropou stihne Kyjev rána za ranou

4.10.2013 16:47
Autor: ČTK

Rusko dnes vyslalo další naléhavé varování na Ukrajinu, která se připravuje na podpis asociační dohody s Evropskou unií. Poradce prezidenta Vladimira Putina Sergej Glazjev na ekonomické konferenci na řeckém Rhodosu předpověděl, že po sblížení s Evropou stihne Kyjev rána za ranou - už příští rok bude prý muset Ukrajina vyhlásit státní bankrot, padne vláda a následovat budou těžké sociální otřesy. 

Kyjev hodlá uzavřít smlouvu o přidružení k EU - a s ní i dohodu o zóně volného obchodu - v listopadu na konferenci Východního partnerství v litevském Vilniusu. Rusko tento záměr tvrdě kritizuje a dává nepokrytě najevo, že sblížení Ukrajiny s Bruselem se negativně odrazí na úrovni rusko-ukrajinského obchodu. Moskva Ukrajině nabízí, aby se místo integrace s EU zapojila do bezcelní zóny s Ruskem, Běloruskem a Kazachstánem. 

Podle Glazjeva nyní drží ukrajinskou platební bilanci nad vodou ruské půjčky a přímé investice. "O to všechno Kyjev po podpisu integrační smlouvy přijde, a už příští rok tak bude následovat státní bankrot," řekl Putinův poradce. Rusko se podle něj podílí na zahraničních investicích do ukrajinské ekonomiky z 50 procent, jeho podíl je například ve srovnání s Německem šestinásobně vyšší. 


 Po vyhlášení bankrotu nevyhnutelně přijde změna vlády, varoval Glazjev. "Přijdou noví lidé a následovat bude vážná politická a sociální destabilizace," konstatoval. "Na tom nemá zájem Rusko ani Evropa, ale především sama Ukrajina. Asociační dohoda je absurdní z jakéhokoli hlediska," vzkázal do Kyjeva ruský expert. 

Podle mínění Glazjeva není dohoda o přidružení ničím jiným, než pojistkou proti sblížení Kyjeva s Moskvou. "Bude to drahá záchranná brzda, která přijde Ukrajinu na 35 miliard eur. Toto dobrodružství vyvolá bankrot celých odvětví, která nebudou moci prodávat produkci ani na vlastním, ukrajinském trhu. Ten totiž bude podléhat už novým evropským standardům," upozornil Glazjev.


Čtěte více:

Arménie si místo EU vybrala Rusko. Brusel je v šoku z Putinovy taktiky
5.9.2013 16:46
V souboji mezi Ruskem a Evropskou unií o vliv v postsovětském prostoru...
EU přesvědčuje postsovětské republiky: Ztrátu ruského trhu můžeme kompenzovat
19.9.2013 21:25
Evropská komise nemíní vzdát boj o postsovětské státy, na něž stále na...
Ukrajina prý na roztržce s Ruskem prodělá 12 miliard dolarů ročně
1.10.2013 8:23
Ukrajina se v případě přidružení k Evropské unii stane pouze vývozcem ...

Váš názor
 • Asie
  7.10.2013 7:19

  Už by se měli politici nejen v Bruselu chytit za nos a přestat kvákat nesmysly o tom, jaké že je Rusko evropský stát. Hovno evropský, ale asijský... čím dál na východ, tím víc to zapáchá, se vším všudy. Patří do Asie nejen svou rozlohou, ale i myšlením, kulturou, zvyklostmi a bolševickým chápáním světa. Jsou to převážně špíny, opilci, tupci. Tyto mravy pronikají hluboko do politiky. Kecy o "hluboké ruské duši" si mohou nechat do čítanek pro cikány a české komouše. Normálně myslící člověk nebude nikdy vnímat ruskou chátru za plnohodnotného partnera. Už jen díky vrozenému pudu sebezáchovy
  Jesse
 • Už zase vyhrožuje ruský medvěd
  6.10.2013 20:58

  "..... i nyní ruský tlak na vládu partnerské země vyvolal růst protiruských nálad v elitách i celé společnosti a vedl k mobilizaci ve prospěch výběru integrace s EU. To se teď děje i s Ukrajinou...." Takhle vyhrožují každému kdo se jim neklaní.
  informační středisko
 • Ukrajinu stíhá rána za ránou...
  6.10.2013 20:44

  Od té doby co byla Stalinem násilím přidružena jako děržava k CCCP. Stejně jako rána za ránou stíhala i Polsko, NDR, ostatni a v neposlední řadě i nás. Rusáci nejen že nás okupovali svými vojsky i s jadernými hlavicemi ale i nám ještě před rokem vyhrožovali a namířili na nás jejich rakety jen proto, že se Amíci zajímali o postavení radaru u nás. Naše města jsou již okupována jejich turisty a spousta českých poruštěnců se chystá volit komunisty, kteří nás zase nahání pod Putina. Proto se Ukrajina snaží osvobodit od Ruska - každý kdo uvěřil a spojil se s Rusáky hodně brzy procitl a zbyly mu jen oči pro pláč. Stejně jako u nás se, pár bývalých českých komoušů,nás snaží dostat zase pod ruský bič v naději že si polepší a vyžijou si z udávaní svých sousedů, jako v nedávné minulosti.
  xxx
  • Re: Ukrajinu stíhá rána za ránou...
   6.10.2013 23:23

   nejhorsi rany Unkrajina utrpela jiz v minulosti od Rusu. Nez si ji prisvojil Stalin tak to byvala bohata zeme a obilnice Evropy. A ted vyhrozuji - nechteji prijit o otroka.
   Radio Jerevan
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data