Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Spojené státy bojují s následky další ropné havárie

Spojené státy bojují s následky další ropné havárie

16.10.2013 12:50
Autor: ČTK

V americkém státě Severní Dakota bojují s obrovskou ekologickou havárii. Kvůli poruše na potrubí se zde do obilných lánů vylilo nejspíš až 20.600 barelů ropy, což je množství, které by naplnilo tři plavecké bazény olympijských rozměrů, uvedla americká televizní stanice Fox News. Mluví se dokonce o tom, že jde o jednu z největších ropných skvrn v historii země. 

Havárii objevil farmář Steve Jensen, když na konci září vyrazil sklízet pšenici. "Nějakou dobu to určitě teklo," uvedl Jensen. Většina ropy se shromáždila pod zemí, nicméně postupně začala vybublávat i na povrch, čehož si farmář na svém pozemku rychle všiml. Společnost Tesoro Logistics, která je majitelem dvacet let starého ropovodu v Severní Dakotě již oznámila, že pracuje na odstranění závady a poškozenou část potrubí co nejdříve nahradí. "Jakmile bude část potrubí vyjmuta, pošleme jí do nezávislé laboratoře na analýzu," řekla mluvčí společnosti Megan Arredondová. 

Farmář Jensen doufá v odškodnění, protože, jak říká, na poli nebude moci několik let pracovat. Vyjednávat s Tesoro Logistics ale zatím ještě nezačal. "To přijde později. Vyčištění půdy bude každopádně trvat tak dva až tři roky," dodal Jensen. 

K ropné havárii došlo v poměrně opuštěné oblasti u města Tioga. Jak uvedly místní úřady, nebyly znečištěny žádné vodní zdroje a únik ropy nezasáhl ani žádné živočichy. Podle ekologů ale obří ropná skvrna, která se rozkládá na ploše sedmi fotbalových hřišť, zas tak neškodná není.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2025
22:04Býci ztrácejí půdu: Trumpovy tarify dusí rally na amerických trzích  
17:08Traders Talk: Rekordní akvizice Erste, zvláštní pohyby na ČEZ a akciová inspirace v USA
17:06Pokračování americké výjimečnosti?
17:02Británie a Indie uzavřely rozsáhlou dohodu o volném obchodu
16:52Negativní směr akcií se přenáší zpět na Wall Street  
16:31Šok v Německu: Merz se napoprvé nestal kancléřem, parlament to napravil ještě dnes
16:09Palantir Technologies (Investiční tipy): Lídra indexu S&P 500 doběhla realita (-13 %)  
14:59Pokud jednání s USA selžou, EU zavede cla za 100 miliard eur
14:29Kdo je Buffettův nástupce? Nenápadný Kanaďan je součástí Berkshire již 25 let
13:12FLASH: Merz utrpěl šokující porážku. Nezískal potřebné množství hlasů ke zvolení kancléřem
12:27Podpis nových Dukovan musí čekat. EDF i KHNP chystají právní kroky
11:25Damodaran: Investoři dopad cel na Apple přeceňují a nedoceňují jeho schopnost adaptovat se
11:21Čínské firmy obcházejí americká cla manipulací s fakturami, upozornil FT
11:04Výsledky FIXED: Obrat loni narostl, ale na ambiciózní půlmiliardový cíl nedosáhl
10:53Kam dál po strmém růstu? Akcie v Evropě míří dolů, americké futures také  
10:50Šindel: Dubnová inflace výrazně zpomalila, ovšem při stále silném růstu jádrové inflace
10:27Soudní pře kolem jaderného tendru: Nabídka KHNP je ve všech parametrech výhodnější, ať EDF zveřejní svou
9:19Rozbřesk: Fed půjde od zápasu k zápasu, aneb tvrdá americká data nejsou tak zlá
8:54Merz přichází na německou scénu, Fordu klesne zisk kvůli clům, americký berňák nestíhá a futures jsou smíšené  
6:09Trump jako budíček pro Evropu? Podcast MakroMixér s Alexandrem Hobzou, který se podílel na vzniku Draghiho zprávy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
8:00DE - Průmyslové objednávky, m/m
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, m/m
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba