Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Předvolební online rozhovor s Alexandrou Alvarovou (KDU-ČSL) – zítra na Patria.cz

Předvolební online rozhovor s Alexandrou Alvarovou (KDU-ČSL) – zítra na Patria.cz

22.10.2013 17:14

S blížícím se termínem předčasných voleb vyzval portál Patria.cz čelní představitele politických stran k účasti na online diskusi s potenciálními voliči (nejen) z řad investorů. Online rozhovory by se měly spíše než politických otázek dotýkat především témat z oblasti ekonomiky a finančních trhů.

Po ekonomických expertech Strany zelených (SZ), Občanské demokratické strany (ODS) a Hnutí ANO (online rozhovory viz zdezde a zde) přijala pozvání k online diskuzi také Alexandra Alvarová za KDU-ČSL, expert pro oblast veřejné správy a e-government.

Za stranu, která byla v minulosti opakovaně součástí vlád, ale poslední roky strávila mimo Sněmovnu a které předvolební průzkumy připisují naději na návrat, zdůrazňuje témata efektivního státu, demografického deficitu a nutnosti skutečného řešení penzí, potřeby dlouhodobé vize ekonomiky místo neustálé změny daní, vzdělání, byrokracie..

Ekonomika založená na znalostech nepřijde sama od sebe, je nejvyšší čas posunout školství do centra ekonomického zájmu. Zahraniční investice nás nespasí samy o sobě, mají vysokou volatilitu chování a odcházejí ihned po dosažení míry návratnosti. Lavírování s daněmi musí nahradit ekonomická vize. Rozvoj podnikání, zejména malého a středního, je paralyzován neschopností státu poskytnout kvalitní servis občanům i podnikatelům. To jsou některé z oblastí, na které upozorňuje za KDU-ČSL. Zajímá Vás k těmto tématům víc? Chcete slyšet jiné odpovědi a postoje KDU-ČSL? Alexandra Alvarová Vám odpoví zítra 23. října od 14:00 v online rozhovoru na Patria.cz. Jako obvykle bude možné otázky pokládat již od ranních hodin.

Alexandra Alvarova (KDU-ČSL)

Alexandra Alvarová je členkou KDU-ČSL od roku 1990. Je místopředsedkyní komise pro veřejnou správu, podílela se na tvorbě ekonomického programu strany. Její hlavní specializací jsou informační technologie, kandiduje ve Středočeském kraji. Po studiích gymnázia a Divadelní fakulty AMU emigrovala v roce 1988 do Německa. Po návratu působila postupně v oblasti překladatelství a publicistiky, jako poradce místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (masmediální legislativa a teorie), byla spolumajitelkou PR agentury, poradkyní BIAC ohledně analýzy možností privatizace České správy letišť. Její další kroky směřují do telekomunikací a IT. V letech 1999-2004 působila jako poradce představenstva TelSource (konsorcium KPN a Swisscom, strategický partner Českého Telecomu) a podílela se na analýzách ve věci privatizace Českého Telecomu. Působila pro společnost Adastra, vídeňskou Objentis Software Integration. Jejími dalšími specializacemi jsou masmediální a nonverbální komunikace a metody vyjednávání. Je členkou představenstva Institutu Friedricha Fundera při ÖVP (vzdělávání novinářů střední a východní Evropy). Hovoří německy, anglicky, francouzsky a rusky. Mezi zájmy uvádí parašutismus.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
 •  
  23.10.2013 17:56

  V naší zemi se rozbujela nezodpovědnost a sobectví. Důsledky nyní vidíme. Jaká vidí křesťanští demokraté východiska v dnešní době?
  Zelda
 •  
  23.10.2013 17:49

  V Německu vládnou křesťanští demokraté a je to znát, Němci jsou motorem Evropy. U nás vládla mafie ODSTOP, tak se nedivme, jak na tom jsme.
  Zelda
 •  
  23.10.2013 11:34

  Jak vidíte českou veřejnou správu? U čeho by lidovci začali?
  EduardH
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - HDP, q/q a
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university