Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Německé Orco navýšilo kapitál o 54 milionů eur investicí Radovana Vítka

Německé Orco navýšilo kapitál o 54 milionů eur investicí Radovana Vítka

4.12.2013 18:03, aktualizováno: 4.12. 18:05
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Německá Orco Germany, spadající do skupiny Orco, navýšila kapitál úpisem 114,6 milionu akcií za 53,86 milionu eur do rukou české společnosti Tandis, a.s., za kterou stojí nejsilnější akcionář skupiny Orco, Radovan Vítek. Upsány tedy byly po 0,47 eur na akcii při aktuální obchodní hladině 0,48 eur/akcie.

Orco Germany obdržela 53,862 milionu eur z úpisu celkem 114,6 milionu kusů akcií do rukou tuzemské akciové společnosti Tandis, ovládané Radovanem Vítkem. V důsledku transakce akciový kapitál Orco Germany narostl z dosavadních 23.005.644,50 eur, zastoupených celkem 230.056.445 akciemi na nových 34.465.644,50 milionu eur, zastoupených 344.656.445 akciemi.

Orco Germany je ovládána skupinou Orco a obchodována na akciové burze ve Frankfurtu. V Německu působí od roku 2004 a zaměřuje se na komerční reality a development.

Představenstvo Orco Germany rozhodlo o navýšení kapitálu v pátek 29. listopadu. Výnos z něj má být použit na splacení úvěru v rozsahu 12 milionů eur od skupiny Orco, dále na investice do berlínského portfolia a další selektivní akvizice aktiv, vyhodnocených jako strategických pro skupinu.

V polovině listopadu Orco Germany vyhrála soudní spor se společností High Gain House Investments GmbH (HGHI) ohledně projektu Lipského náměstí v centru Berlína (Leipziger Platz). Verdikt, který zamítá veškeré nároky žalující strany, je zatím nepravomocný a německá společnost HGHI se proti němu může odvolat.

Realitní skupina Orco za devět měsíců roku prohloubila čistou ztrátu na 142,4 milionu eur z 33,7 milionu eur před rokem kvůli výrazným odpisům aktiv v rozsahu 146 milionů eur, zejména u projektu Zlota 44 ve Varšavě a projektu Suncani Hvar v Chorvatsku. Akcie odpověděly 2. prosince na zprávu až 19% propadem. Provozní ztrátu skupina Orco prohloubila za devět měsíců roku na zhruba devítinásobek ztráty před rokem. Provozní výsledky výrazně ovlivnilo přecenění části majetku a tvorba rezerv v souvislosti s restrukturalizací a další činností, uvedla skupina.
 
6. prosince se koná valná hromada skupiny Orco, na níž je navrženo celkem osm bodů, každý z nich odvolání jednoho ze členů představenstva skupiny s výjimkou CEO Otta. K šesti "nominacím" za společnost, za kterou stojí miliardář a nejsilnější akcionář skupiny Orco Radovat Vítek, dodaly krátce před vypršením lhůty pro účast na valné hromadě návrh na odvolání členů, zastupujících v představenstvu společnosti Vítka, fondy Kingstown a Alchemy. I na ně míří body, navrhující ztrátu zastoupení v představenstvu.


Čtěte více:

Valná hromada Orco (+6 %): Fondy navrhly odchod Vítka z představenstva. Ten jej chce ovládnout
22.11.2013 10:48
Realitní skupina Orco Property Group (OPG) již v úvodu listopadu na žá...
Orco Germany vyhrála soud o projekt Lipského náměstí v Berlíně
25.11.2013 12:54
ORCO Germany vyhrála soudní spor se společností High Gain House Invest...
Skupina CPI získala úvěr pro kancelářská aktiva z rukou Orco
26.11.2013 9:37
Realitní a investiční skupina CPI Group refinancovala pět projektů, k...
Orco ve ztrátě 142 mil. eur při prudkém odpisu aktiv. Německé Orco navyšuje kapitál
2.12.2013 8:14
Realitní skupina Orco za devět měsíců roku prohloubila čistou ztrátu n...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data