Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fitch zhoršila výhled ratingu 18 bank z EU včetně skupin Erste, Societe Generale a Raiffeisen

Fitch zhoršila výhled ratingu 18 bank z EU včetně skupin Erste, Societe Generale a Raiffeisen

27.03.2014 9:13, aktualizováno: 27.3. 10:16
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Ratingová agentura Fitch Ratings přikročila ke zhoršení výhledu udržení ratingu na „negativní“ u celkem 18 bankovních skupiny z Evropské unie. Mezi těmi je skupina Erste, Societe Generale jako mateřská skupina Komerční banky či Raiffeisen Bank International.

Osmnáctku bank se změnou výhledu na „negativní“ ze „stabilního“ spojuje označení „state-sponsored“. Fitch tedy krok uplatnila vůči bankám, které v nějaké podobě přijaly v rámci finanční krize a následných let účast státu.

Seznam Fitch sestává z těchto jmen: Aareal Bank AG, Allied Irish Banks Plc, Banco Popular Espanol, Bank of Ireland, Banque Internationale a Luxembourg, Belfius Banque SA/NV, Commerzbank AG, Deutsche Bank AG, Erste Group Bank AG, First Investment Bank AD, Frupo Cooperativo Cajas Rurales Unidas, Lloyds Banking Group, Raiffeisen Bank International AG, The Royal Bank of Scotland Group Plc, SNS Bank NV, Societe Generale, Unicredit Bank AG a Unicredit Bank Austria AG.

Fitch odkázala zejména na klesající podporu ze strany států a uvedla, že takzvaný „support rating“ z většiny bank velmi pravděpodobně na horizontu jednoho až dvou let projde zhoršením.

Fitch ve zprávě poznamenává, že její krok odpovídá globálnímu přenastavení dohledu nad bankami a menšímu prostoru pro státní pomoc. V EU dále připomíná implementaci směrnice "Bank Recovery and Resolution  Directive", o které bude Evropský parlament jednat příští měsíc.

(Zdroj: Fitch Ratings)


Váš názor
  •  
    27.03.2014 9:22

    Už aby Evropa měla svoji ratingovou agenturu.
    Juniper
Aktuální komentáře
04.04.2026
10:04Víkendář: Pro a proti členství v eurozóně
03.04.2026
16:16Pár poznámek k chování zlata
11:33Perly týdne: Ztratily automobilky kontakt s reálnými lidmi?
10:36Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data