Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český průmysl v květnu citelně zpomalil

Český průmysl v květnu citelně zpomalil

07.07.2014 9:04, aktualizováno: 7.7. 9:26
Autor: Petr Dufek, ČSOB

Aktualizováno

Prozatím nejslabší za posledních osm měsíců byl výsledek průmyslu v květnu (po zohlednění rozdílného počtu pracovních dnů). Meziročně se výroba zvýšila o pouhých 2,5 %, což bylo částečně způsobeno o jeden den nižším počtem pracovních dnů. Po zohlednění tohoto dne růst výroby dosáhl pět procent.

Opět platí, že tím, kdo táhne průmysl vzhůru, jsou automobilky. Jejich produkce roste dvouciferným tempem, podobně jako jejich nové zakázky.

Nižší výrobu naopak hlásí energetika a těžební průmysl, čímž se jejich výsledky rozhodně nevymykají dosavadnímu trendu.

Z pohledu dalších měsíců je potěšující stále ještě slušný růst nových zakázek především ze zahraničí. Týká se především automobilek a elektroniky. Bohužel o něco méně zakázek má jeden z nejsilnějších průmyslů v ČR – strojírenství.

Průmysl si drží dominantní postavení v rámci ekonomiky a nadále táhne hospodářský růst směrem vzhůru.

Není až takovým překvapením, že jeho produkce neroste až tak rychle, jako na začátku roku. Udržet takové tempo po delší dobu je velmi obtížné, zvlášť pokud je výsledkem především jednoho oboru – automobilek.

Tento článek vytvořila společnost Československá obchodní banka, a.s., Patria Online a.s. nenese odpovědnost za jeho obsah.

Informace obsažené v tomto dokumentu poskytuje Československá obchodní banka, a. s. (dále jen „ČSOB“) v dobré víře a na základě pramenů, které považuje za správné, důvěryhodné a odpovídající skutečnosti. Přesto ani ČSOB ani žádný z jejích zaměstnanců či zmocněnců nepřebírá žádnou právní odpovědnost ani záruku vůči klientovi za jakoukoliv informaci, která je obsažena v tomto dokumentu, a zároveň ČSOB nečiní žádné prohlášení ohledně přesnosti a úplnosti těchto informací. ČSOB také nepřebírá jakoukoliv odpovědnost za případnou ztrátu nebo škodu, kterou může klient utrpět. ČSOB jako aktivní účastník obchodování na finančních trzích upozorňuje adresáty tohoto dokumentu, že obchoduje s investičními nástroji, ke kterým se vztahují informace obsažené v tomto dokumentu. Bez předchozího souhlasu ČSOB nelze tento dokument ani jeho části kopírovat nebo dále šířit. Tento dokument má pouze informační charakter a jeho text není právně závazný, nepředstavuje nabídku podle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), ani veřejnou nabídku podle § 1780 občanského zákoníku.

Podmínky užívání www stránek Patria Online a Investiční disclaimer.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data