Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ruští vojáci vědí, kdo sestřelil MH17 na Ukrajině

Ruští vojáci vědí, kdo sestřelil MH17 na Ukrajině

4.1.2016 9:42
Autor: Redakce, Patria.cz

Nizozemská prokuratura hodlá "pečlivě prostudovat" seznam dvou desítek ruských vojáků, kteří se údajně podíleli na sestřelení malajsijského civilního boeingu z letu MH17 na východní Ukrajině. Seznam prokuratura dostala od investigativních novinářů ze skupiny Bellingcat.

Prokuratura potvrdila, že údaje obdržela a přislíbila, že seznam "maximálně pečlivě posoudí, prověří a vyhodnotí jeho užitečnost pro vyšetřování" neštěstí, které nepřežil nikdo z 298 lidí na palubě, ze dvou třetin občanů Nizozemska.

Podle Bellingcat boeing sestřelila 17. července 2014 okolo 16:20 místního času protiletadlová raketa Buk, která k východoukrajinskému městu Snižne dorazila z hlavní bašty proruských separatistů, Doněcka. Tam prý byla převezena ještě v červnu od 53. protiletadlové raketové brigády, dislokované nedaleko Kurska v centrálním Rusku. Mezi podezřelými tak podle Bellingcat figuruje velitel brigády a jeho vojáci, kteří údajně obsluhovali odpalovací zařízení rakety Buk.

Tito vojáci pravděpodobně znají osobu, která odpálila raketu Buk na boeing, anebo je tato osoba mezi nimi, řekl nizozemské televizi NOS Eliot Higgins z Bellingcat, který sídlí v Británii a ve svých vyšetřováních vychází z otevřených zdrojů.

Bellingcat spolupracuje se skupinou vyšetřovatelů z Nizozemska, Belgie, Malajsie, Ukrajiny a Austrálie, kteří se snaží vypátrat a dopadnout viníky tragédie letu MH17.

Nizozemsko, které bylo pověřeno hlavním vyšetřováním, loni v říjnu dospělo k závěru, že civilní boeing sestřelila nad územím ovládaném proruskými separatisty raketa Buk ruské výroby. Nizozemský tým ale určoval příčinu nehody, nikoliv viníka. Kdo má být stíhán justicí, má rozhodnout v Haagu společný vyšetřovací tým pěti zemí, který pokračuje v práci i v letošním roce. Mnozí experti ale pochybují, že viníci někdy stanou před soudem.

Rusko dosavadní závěry Nizozemců odmítlo a označilo je za zaujaté a politicky motivované. Podobně zástupci východoukrajinských separatistů, stejně jako výrobce raket Buk, firma Almaz-Antej, označili nizozemskou zprávu za zkreslenou a veskrze chybnou.

Zdroj: ČTK, RTRS

 


Čtěte více:

Rozbřesk - Nový rok ve znamení čínského strachu
4.1.2016 9:10
Čínské akciové trhy vstupují do nového roku masivním výprodejem - po p...
Pravý důvod pro čínský juan jako rezervní měnu MMF a ztráty eura v mezinárodním obchodu
4.1.2016 9:26
Začátkem minulého měsíce jsme se mohli mnohde dočíst, že čínský juan b...
Technická analýza - Americký průmysl dolaru nepomůže, dolar bude i nadále pod tlakem
4.1.2016 9:28
EURUSD: Dolar výrazně ztrácí, když prolomením pivotu atakuje R1 při 1...

Váš názor
 • ... USA krachují, až se práší za kočárem
  5.1.2016 12:35

  ... a cetv má prostě pravdu. Ze sta největších světových firem je 54 amerických (ruských ani jedna). Prvních 11 jsou americké všechny.
  ☺lolek☺
 • Jáj, Pane Bože
  4.1.2016 23:28

  Rusáci zasa porazili Američanov a sú vo finále s Fínmi. Toto už snáď nie je ani možné, aké majú tí Rusáci šťastie. Jáj, nech žije multikulturalizácia a mama Merkelková, veru tak.
  Šaňo
  • Re: Jáj, Pane Bože
   4.1.2016 23:37

   ... zajímavé je, jak jsou Němci ypočítaví. Oni se tváří, že jsou lidumilové, ale zatím jen hledají po světě kohokoli, kdo by živil jejich důchodce. Vyjde jim to? Já myslím, že moc ne.
   ☺lolek☺
   •  
    4.1.2016 23:56

    Jáj, my neni sme tak hlúpi, my na Nemcov robiť nebudeme, veru nie. Odporúčam počúvať minútu a pol reláciu od času 31:10 http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3541520
    Šaňo
 • amikum dochazi trpelivost
  4.1.2016 20:44

  http://aeronet.cz/news/video-v-usa-se-schyluje-k-revoluci-v-oregonu-vypuklo-ozbrojene-povstani-operace-jade-helm-byla-jasnou-pripravou-na-tuto-situaci-bude-se-opakovat-waco-masakr-cz-titulky/
  cetv
  • Re: amikum dochazi trpelivost
   4.1.2016 22:24

   ... ani tu ptákovinu neotevřu. Proč? Protože ji sem fláknul cetv, který má pozoruhodně pitomý názor, že Američená na Měsíci nepřistáli. To mi stačí.
   ☺lolek☺
   •  
    4.1.2016 22:56

    "...Kupříkladu přímá prezidentská volba. Propagandisté se v zametání cesty na Hrad pro knížecího kandidáta aktuálně přizdobeného punkovým čírem mohli doslova přetrhnout, leč pomýlené obyvatelstvo si klidně zvolilo ze všech stran ostřelovaného protikandidáta. Šílení Romancovové či Votápkové se mohou z obrazovky umluvit, nicméně prostý lid si o Ukrajině, Krymu i Putinovi stejně myslí své. Nejaktuálněji má tenhle hrách házený na stěnu podobu vítání migrantů přišedších nás multikulturně obohatit, respektive natírání všech, co to vidí jinak, na hnědo. ..."
    mša
    • Hezky prehled
     5.1.2016 9:08

     toho, ze hloupost vladne svetem. Prozrad zdroj.
     hm
     • Re: Hezky prehled
      5.1.2016 11:04

      http://www.petrstepanek.cz/web/index.php?option=com_content&view=article&id=832:eskou-televizi-u-ani-spacaky-nezachrani&catid=50:lanky-2016&Itemid=76
      ☺lolek☺
    •  
     4.1.2016 23:14

     ... kupříkladu já si o anexi Krymu a panu Putinovi taky myslím své, a není to nic hezkého. Nicméně, když si představím, co by kvákal kníže pán v roli prezidenta o běžkařích, dělá se mi mdlo. Last but not least: Ukrajina vivat, přeji ji, aby ze slzavého údolí smrti vyšla na cestu života jako platný evropský stát, navzdory zločincům, kteří ji usilovně natírají nahnědo.
     ☺lolek☺
     •  
      4.1.2016 23:21

      "...Co je to skutečný „mírumilovný“ islám, už vidíme a ještě brzo uvidíme i v Evropě. Ovšem pokud budou vládnout mašíblové a „uálové“, nemáme naději. Jako vždy - uvidíme, co udělají Američané. Zda skončí nejstrašnější doba levičáckého blouznění amerických „uálů“, kteří vynesli do čela největší velmoci intelektuálně dutý sud zvaný Barack Hussein Obama. A zda v EU vydrží u moci „Mutti Merkel“, která je pro Evropu spíše „Stiefmutter“ z pohádky „O Sněhurce“. Sněhurka už otrávené jablko snědla. Byli v něm islamisti. Ovšem: vidí někdo někde nějakého sličného prince? ..."
      mša
      •  
       4.1.2016 23:33

       ... jo, četl jsem vlkodlaka. Je to radikál.
       ☺lolek☺
 • ... korektní HB se poněkud rozohnil
  4.1.2016 19:03

  ... a rovnou nařkl Patrii, že šíří fašistickou propagandu. Sem chodím rád, tady se člověk nenudí.
  ☺lolek☺
 • ... Peté, Ty vymaštěná trubko
  4.1.2016 18:37

  ... buď od té lásky a nenadávej mi. Taky to nedělám.
  ☺lolek☺
  • Re: ... Peté, Ty vymaštěná trubko
   5.1.2016 9:46

   Kdepak jsem Ti tak hrozně nadával Ty pomatenče ? Snažím se diskuzím s takovými vypatlanci jako Ty vyhýbat, tak jsem se někde neuhlídal ?
   Peté13
 • Pravý viník
  4.1.2016 16:29

  Pro mne je jediný viník, který by měl stanout před soudem v Haagu ředitel nizozemské letecké společnosti KLM . To on poslal své letadlo nad území, kde probíhá válečný konflikt a kde už mnoho jiných letounů bylo raketemi sestřeleno. Je to stejné, jako poslat roku 1942 letadlo naší ČSA nad válkou zmítaný Stalingrad. Putin i ruští vojáci jsou nevinní.
  xiluodu
  • Re: Pravý viník
   4.1.2016 18:39

   ... aneb neměla ta dívka chodit za soumraku parkem. Že ji znásilnila parta ožralých Ruzsů, za to si může dívčina sama.
   ☺lolek☺
 •  
  4.1.2016 14:46

  Připadá mi, že mí oponenti nejsou schopni snahy o objektivitu. Ani náznakem jsem nezpochybnil právo umělce na karikaturu kohokoli, nebo jakékoli umělecké dílo. Já si o něm mohu myslet, že je špatné nebo dobré a někdo jiný zase naopak. K tomu karikatura je. Nemám nic proti karikaturám všech veřejných činitelů včetně Putina. Dovolil jsem si jen poznamenat, že karikatura Putina v souvislosti s obsahem článku a na ekonomickém servru není celkem OK a pokud je uvedena, pak má, podle mne, jiný než informační význam. Všichni zdejší smělí Rusobijci se chovají jako bych je píchl koňskou jehlou do zadku. Dejte mi prosím link z Patrie, kde je karikatura Merkelové, nebo Hollanda,Camerona, Junckera atd. nebo dokonce Erdogana nebo krále Saúdské Arábie Salmána. Asi jsem jej přehlédl.
  hb
  •  
   4.1.2016 18:42

   ... každého lze kritizovat, i Patrii. Ale tvrdit, že Patria dělá fašistickou propagandu, to mi přijde drobátko přehnané. Jen názor.
   ☺lolek☺
  •  
   4.1.2016 15:03

   Začal jsem reagovat až po té, co se tu deset rusofilů plácalo po zádech.
   Velkamedvědice
   •  
    4.1.2016 15:06

    přijde mi to naprosto relevalentní. Putinův obličej u nábojnic vystřílených nas ukrajině. Štve Tě to, Máš právo na svůj názor.
    Velkamedvědice
    •  
     4.1.2016 15:15

     Problém je, že nejde o karikaturu. Se v tom "hb" plete. Jde o propagandistický politický čin Ukrajinky, který nemá s karikaturou nic společného. Ten výtvor má výhradně za cíl být nástrojem propagandy při manipulaci s veřejným míněním. To ale rusofob nikdy nepřizná.
     Peté13
     •  
      4.1.2016 18:47

      ... všechno se dá brát jako propaganda, i karikatura, i pěkný růst či famózní pokles HDP, či cokoli. Toto je pochopitelně politická karikatura, a jako taková se dá využít propagandistcky. Nemám s tím nejmenší problém.
      ☺lolek☺
     • Spravne
      4.1.2016 15:35

      Portret Putina z nabojnic vystrilenych na Ukrajine, je umelecke vyjadreni protestu proti stvure, ktera zpusobila smrt lidi na obou stranach.
      hm
      • Re: Spravne
       4.1.2016 15:46

       Kdo vyvolává stvůru, sám je stvůrou. Jděte se léčit.
       Peté13
       • peté
        4.1.2016 15:47

        A proč se nejdeš léčit sám?
        Velkamedvědice
        • Re: peté
         4.1.2016 15:53

         Tak tento argument mě fakt dostal. První stupeň základní školy ? Už tedy utíkám.
         Peté13
         •  
          4.1.2016 15:59

          Psal si kdo vyvolává stvůru , sám je stvůra. Tvůj vlastní argument, Tvá vlastní rada
          Velkamedvědice
     •  
      4.1.2016 15:27

      Jak může obrázek obličeje z nábojnic manipulovat veřejným míněním je mi záhadou? Ale potom co tu předvádíš bych klidně podepsal, že někoho přiměřeně slaboduchého to určitě ovlivnit může.
      ..
     •  
      4.1.2016 15:26

      Tak hlavně, že rusofil si je svou pravdou jist..http://www.open-doors.cz/2015/12/28/jak-muj-pritel-vlad-kolesnikov-byl-dohnan-k-sebevrazde-v-putinove-rusku/
      Velkamedvědice
Aktuální komentáře
19.10.2018
12:12Perly týdne: Všude extrémní přeprodanost, atraktivní Facebook, Evropa dušená daněmi
11:26AMISTA investiční společnost, a.s. - Společnost SAFICHEM, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. zveřejňuje Vnitřní informaci
11:16Wüstenrot hypoteční banka a.s.- Informace k výplatě hypotečních zástavních listů
10:50Čínu potěšilo uvolnění regulace, ale evropské trhy se po slibném úvodu znovu trápí  
10:49Michelin posílá automobilový průmysl do červeného, unijní výtka Římu stahuje banky  
10:36Pimco si stojí za svým: Nízké sazby tu budou i nadále
10:26Zisk Volva stoupl díky poptávce po kamionech a strojích
9:11Rozbřesk: Čína hlásí nejhorší HDP od krize a napětí na italských dluhopisech stoupá
8:58Evropské burzy mohou po čínské rally začít den opatrně v plusu  
8:44Uber prodal dluhopisy za dvě miliardy dolarů. Ponesou až 8 % ročně
8:28Obchody s akciemi zvané cum-ex měly připravit evropské vlády o více než 55 miliard eur. O co jde?
8:18Čínská ekonomika roste nejpomaleji od vypuknutí finanční krize v roce 2009
5:54Franklin Templeton: Všechny rozvíjející se trhy si nejsou rovny
18.10.2018
22:00Americké akcie ve čtvrtek prošly výprodejem. Alcoa ale +6 %
17:53Když už bychom chtěli cyklicky rotovat...
17:33CETV se výsledkový den vydařil, Amerika prohlubuje ztráty  
17:23Dolar se vrací k růstu, koruna slábne. Pozitivní ráno na trzích vystřídaly rozpaky  
17:03Studie: ČSR bylo před sto lety na 80 procentech výkonu HDP Rakouska
16:24Bulharský úřad odmítá novou žádost o uznání prodeje aktiv ČEZ
16:23KB, a.s. - Aktuální výpis z obchodního rejstříku

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
Honeywell International Inc (09/18 Q3, Bef-mkt)
SunTrust Banks Inc (09/18 Q3)
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
7:20Volvo AB (09/18 Q3)
8:00Assa Abloy AB (09/18 Q3)
12:00Atlas Copco AB (09/18 Q3)
13:00Procter & Gamble Co/The (09/18 Q1)
13:00Schlumberger Ltd (09/18 Q3)
13:00State Street Corp (09/18 Q3)
16:00USA - Prodeje starších domů