Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Apple koupil firmu užívající umělou inteligenci ke

Apple koupil firmu užívající umělou inteligenci ke "čtení" emocí

08.01.2016 12:13
Autor: Redakce, Patria.cz

Přední americký výrobce elektroniky Apple koupil mladou společnost Emotient, která využívá umělou inteligenci (AI) k rozeznávání emocí z výrazů ve tváři. Podle listu The Wall Street Journal to potvrdila mluvčí firmy.

Technologie společnosti Emotient dosud využívali především zadavatelé reklamy, kteří pomocí ní zjišťovali reakce diváků na reklamu. Technologii vyzkoušeli také lékaři, kteří tak chtěli odhalit známky bolesti u pacientů, kteří se sami nedokážou vyjadřovat. Maloobchodníci pak technologii využívali ke sledování výrazů v obličeji u zákazníků procházejících uličkami obchodů.

Podle listu WSJ není zatím zřejmé, co bude výrobce telefonů iPhone s technologií dělat. Apple ale o tento obor vyjadřoval zájem i v minulosti. V roce 2014 popsal v patentové přihlášce systém, který by na základě různých klíčů, včetně výrazů v obličeji, rozpoznával náladu. Loni na podzim Apple potvrdil převzetí mladé firmy VocalIQ zabývající se umělou inteligencí, která chce zdokonalit, jak počítače rozumějí lidské řeči.

Společnost Emotient vznikla v roce 2012, sídlo má v kalifornském San Diegu. O finančních podmínkách transakce se článek WSJ nezmiňuje.

List Financial Times podotkl, že umělá inteligence se mezi firmami v Silicon Valley těší velké pozornosti. Například zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg se tento týden nechal slyšet, že chce letos vytvořit jednoduchého asistenta s umělou inteligencí, který by mu pomáhal v práci i s chodem domácnosti.

Zdroj: ČTK


Čtěte více:

Nervozita z Číny klesla, ale blíží se americká data. Dolaru se ráno moc nedaří
08.01.2016 9:45
Čínský regulátor včera zrušil automatické zastavení obchodování s akci...
Evropa mírně roste, Tesco po vylepšeném doporučení +5 %
08.01.2016 11:23
Evropské akciové trhy zahájily poslední seanci týdne v zelených číslec...
Čínské akciové drama u konce? Trhu pomohly další nákupy státních fondů
08.01.2016 11:35
Čínské akciové trhy přinesly s novým rokem volatilitu nevídanou od loň...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.09.2023
8:15Víkendář: Pro X musí Musk najít jiné zdroje příjmů, Tesla bude investovat po celém světě
23.09.2023
8:00Víkendář: Dvě třetiny hodnoty Tesly z autonomního řízení?
22.09.2023
17:24Monetární politika v následujících letech - mezi mírně pod a mírně nad je velký rozdíl
17:01Wall Street roste a zelenat se před víkendem začíná i Evropa  
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Shrnutí výsledků fondu J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s. ve 2Q 2023
15:04Průzkum Reuters: V září ČNB sazbami nehne, ale do konce roku hlavní na 6,50 %  
14:50Ceny domů a bytů v Německu se ve čtvrtletí snížily nejvíce od roku 2000
13:10Než otevře Wall Street: Activision Blizzard, Palantir, Vertex Pharma  
12:49Perly týdne: Která aktiva jsou nastavena na tvrdé, měkké a na žádné přistání?
12:38Nová pokuta přes 9 miliard korun pro Intel. Evropská komise musela ustoupit verdiktu Soudního dvora
11:47Británie signalizovala, že schválí spojení firem Microsoft a Activision
11:02Podnikatelská aktivita v eurozóně v září dál klesá, tempo se ale zmírnilo
10:59Monopol Space X a nové firmy v odvětví uvažující jinak než stará škola
10:35Raiffeisenbank a.s.: Výplata dluhopisu ISIN XS2321749355
10:10Smíšená data z Evropy a stabilní pozice Bank of Japan. Dluhopisy mají dopoledne navrch  
9:46UNICAPITAL Invest III a.s.: Oznámení o výplatě výnosu dluhopisů
9:20Rozbřesk: Česko s inflací v titulcích. Stojí za ní spíše dražší služby než potraviny
8:55BoJ pokračuje v uvolněné politice, evropská cena zemního plynu po odvolání stávky v Austrálii klesá  
8:44Japonská centrální banka pokračuje v mimořádně uvolněné měnové politice
6:47Chavez: Umělá inteligence je v základu stále jen matematika, lidí bude stále třeba

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data